Kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej

KONTAKT

Wydawnictwo VETO
os. Szkolne 9
31-976 Kraków

e-mail: mn1xi82vbd4@as60.0v

Czym jest Veto?

Veto to kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej "historii alternatywnej". To gra pełna pojedynków i polityki, spisków i dyplomacji, mężnych szlachciców i pięknych niewiast, wpływowych możnowładców i agentów obcych mocarstw.

Veto jest kolekcjonerską grą karcianą, czyli taką, w której każdy z graczy buduje swoją własną niepowtarzalną talię i gra nią z rywalami. W Veto gracze mogą wybierać karty do swojej talii spośród kilkuset dostępnych wzorów. Każda karta ma swoje unikalne działanie i jest ozdobiona oryginalną ilustracją. Jeśli nie jest Ci już więcej potrzebna, możesz wymienić ją na inną wśród pozostałych graczy!

Chcesz przeżyć przygodę na miarę Skrzetuskiego czy Zagłoby? Zmierzyć się w śmiertelnej grze o tron? Wpłynąć na losy Rzeczpospolitej? W takim wypadku, Veto jest stworzone dla Ciebie! Nie czekaj, zostań jednym z nas!

Gdzie mogę kupić Veto?
Spis sklepów znajdziesz na stronie Gdzie kupić Veto?. Jeśli nie ma w nim sklepu z Twojego miasta koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy.

Gdzie mogę zagrać w Veto?
Na naszym forum łatwo znajdziesz graczy z twoich okolic. Dowiesz się również, gdzie i kiedy rozgrywane są turnieje Veto.

Poradnik początkującego gracza

Właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z Veto i na pewno masz wiele pytań, zapraszamy więc do krótkiego poradnika dla początkujących, który powinien Ci pomóc zorientować się w Vetowym świecie.

Najważniejszym elementem gry są oczywiście karty, które zakupiłeś/aś lub otrzymałeś/aś.

Talia, którą posiadasz, powinna umożliwić Ci dobrą zabawę, ale zważ, iż Veto to gra kolekcjonerska ­ co oznacza, że możesz rozbudowywać swoją talie, a każda twoja rozgrywka może być niepowtarzalna!

Na portalu Veto znajdziesz wyszukiwarkę kart, która powinna ułatwić ci znalezienie optymalnego spisu kart.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, polecamy ci zapoznanie się z pełną instrukcją do gry.

Najważniejszym krokiem w rozpoczęciu przygody z Veto, jest rejestracja na naszym forum.

Dzięki niemu uzyskasz możliwość łatwego nawiązania kontaktu z innymi graczami którzy:

  • poradzą Ci jak rozbudować talię
  • wymienią się z Tobą kartami
  • rozwieją wątpliwości dotyczące zasad i działania kart

 

Dzięki forum dowiesz się też, gdzie i kiedy organizowane są oficjalne turnieje ­ zarówno lokalne, jak i te rangi ogólnopolskiej. Biorąc w nich udział, możesz zdobywać punkty w naszym rankingu, pozwalającym śledzić rywalizację o tytuł Pierwszej Szabli Rzeczpospolitej.

Pamiętaj! Pierwsze miejsce w rankingu jest w twoim zasięgu!
Wystarczy tylko grać!

Jeśli w Twojej okolicy nie ma działającej sceny turniejowej, sam możesz zostać organizatorem turniejów lub sędzią. Każdy gracz może organizować turnieje ­ w tej sprawie skontaktuj się z naszym koordynatorem sceny turniejowej Krzysztofem poprzez wiadomość na forum.

Sędziowie i organizatorzy turniejów otrzymują od nas wsparcie w postaci kart okazyjnych, a także rabaty i prezenty. Szczegółowe zasady organizowania turniejów znajdziesz w dziale Do pobrania.

Zachęcamy też to regularnego śledzenia naszego bloga, na którym publikujemy wiele ciekawych materiałów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Przejdź do sklepu i kup Veto