Wolsung: Magia Wieku Pary

Rozmowy o produktach osadzonych w świecie Wolsunga.
Awatar użytkownika
Garnek
Administrator
Kontaktowanie:

Wolsung: Magia Wieku Pary

Postautor: Garnek » 2010-04-19, 12:56

Wolsung: Magia Wieku Pary to pełna akcji gra fabularna o przygodach Niezwykłych Dam i Dżentelmenów.

Oto niesamowity XIX wiek, czasy Magicznej Rewolucji Przemysłowej. Po ulicach mkną parowe samochody, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, stworzyła parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki. W niezbadanych dżunglach na odkrywców czekają tajemnicze świątynie i dzikie plemiona tubylców. W kanałach pod miastami wciąż czają się nieumarli - przerażająca pamiątka po Wielkiej Wojnie. Szaleni naukowcy i zepsuci geniusze zbrodni snują sieci złowrogich intryg.

Grając w Wolsunga, wcielicie się w postaci znane z pierwszych stron gazet: genialnych detektywów, tajemnicze agentki wywiadu, włamywaczy-dżentelmenów, magicznych inżynierów, nieustraszonych myśliwych, gwiazdy kina i estrady oraz dzielnych odkrywców. Czekają was strzelaniny i pościgi, tajemnicze zbrodnie, intrygi, romanse, niesamowite wynalazki i wiele, wiele więcej.

Obrazek
Podręcznik zawiera:
  • 8 ras, 4 archetypy, 19 profesji i ponad 90 atutów pozwalających stworzyć niezapomnianych bohaterów,
  • Ponad 160 spektakularnych gadżetów,
  • Dokładne opisy ponad 20 krajów i 6 kontynentów na których rozgrywać się będą wasze przygody,
  • Ponad 120 przeciwników godnych waszych bohaterów,
  • Opisy 45 niesamowitych scenerii,
  • Gotowy do rozegrania scenariusz przygody, szczegółowe konspekty dwóch kampanii i 31 scenariuszy oraz 216 konkretnych pomysłów na przygody,
  • Łatwe zasady, wspierające szybką, barwną i pełną akcji grę,
  • 480 stron napisanych przez graczy i dla graczy.

Awatar użytkownika
humi
Bohater

Re: Wolsung: Magia Wieku Pary

Postautor: humi » 2010-06-03, 07:18

Witam .

Stałem się fanem waszej gry chociaż nie udało mi się jeszcze poprowadzić żadnej sesji w tym systemie ( dotychczas : DND,Warhammer,Savage Worlds,DND MIDNIGHT, GURPS) ,który jest spełnieniem moich marzeń o systemie, który będzie wymagał od gracza inwencji i pomysłowości która nie zostanie stłamszona przez jeden nieudany rzut kośćmi.
Kupiłem podręcznik uważam, że jest świetnie napisany, przejrzyste zasady, doskonałe przykłady perfekcyjne opisy. Problem polega na tym, że jest to 480 stron informacji, które muszą poznać gracze, aby wczuć się w klimat tego świata i posługiwać się płynnie mechaniką. W związku z tym mam pytanie czy było by możliwe, aby każdy, kto kupił podręcznik miał dostęp do wersji PDF. Rozumiem, że są obawy, co do nielegalnego kopiowania takiego podręcznika, ale przecież są sposoby na to, aby każdy PDF był indywidualnie podpisany przez właściciela. Każdy właściciel takiego PDF byłby za niego odpowiedzialny. Żyjemy w wieku IPADA i lekkich laptopów, które sprzyjają używaniu podręczników w wersji elektronicznej. Gdyby dodatkowo podzielić podręcznik na działy potrzebne poszczególnym uczestnikom rozgrywki zabezpieczyłoby go to przed jednorazową kradzieżą. Zresztą w dzisiejszych czasach są sposoby na ochronę własności intelektualnej. Sam wole korzystać z elektronicznej formy podręcznika, która ułatwia szybki dostęp do poszukiwanej informacji.
I teraz moje pytanie. Kiedy mogę się spodziewać że posiadacze oryginalnego podręcznika otrzymają dostęp do jego wersji PDF lub też dostęp do zawieszonej na waszej stronie Wolsungopedi dostępnej po zalogowaniu ?

Awatar użytkownika
Żucho
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Żucho » 2010-06-03, 11:48

Co do kwestii udostępniania podstawki w pdf nie wypowiem się, bo i nie ode mnie to w żadnym wypadku zależy, ale ogólnie jestem raczej sceptyczny... Natomiast odniosę się krótko do tego:

Problem polega na tym, że jest to 480 stron informacji, które muszą poznać gracze, aby wczuć się w klimat tego świata i posługiwać się płynnie mechaniką.

Otóż nie muszą. Sama mechanika to dokładnie 40 stron, wystarczy przeczytać ją ze dwa razy przed pierwszą sesją, żeby mieć ogólne pojęcie o co chodzi, reszta wyjdzie w praniu. Ja tak zrobiłem, zaczynając prowadzić Wolsunga mojej ekipie, najpierw było trochę chaotycznie, ale po drugiej sesji już wszystko chodziło bez problemu. Zasady Wolsunga tylko wyglądają na skomplikowane, ale w praktyce są bardzo przyjemne, serio :-D

A świat? Po to jest opisany tak, a nie inaczej - pełen odniesień do prawdziwej historii, literatury, filmu i popkultury ogólnie, żeby można było w niego "wejść" dosłownie w klika minut. Przykład - opisujesz graczowi Slawię - "wiesz, to jest taka Polska, tylko że nie było w niej rozbiorów. Ciągle żywy jest etos szlachcica-sarmaty, fantazja, gościnność, itp. Kraj pechowców, objęty klątwą zabitej smoczycy. Stolicą jest miasto Gniazdo (rola Gniezna, status Warszawy, historia Krakowa), zamiast Puszczy Białowieskiej jest wielka Puszcza Dębowa, a Śląsk nazywa się Dymnik." Dla mnie to wystarczy na początek, każdy w minimalnym choć stopniu oczytany gracz wokół tych informacji dobuduje sobie resztę wizji kraju. Dobrze, żeby znał imię władcy i obowiązującą walutę, ale jak dla mnie wcale nie musi ;-)

Awatar użytkownika
humi
Bohater

Postautor: humi » 2010-06-03, 11:57

Przemyślałem tą kwestię, masz racje. Zresztą moim graczom nie brakuje fantazji .

Awatar użytkownika
lucek
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: lucek » 2010-06-09, 17:25

Nie drżyjcie już, siostry i bracia ;-) planujemy rozwiązać problem zasad, świata, pedeefów i wchodzenia w klimat - już naprawdę niedługo (tm) :-D

l.
--
I wouldn't be so lethargic if I weren't so apathetic.
Mój polterblog | Actual Play z moich sesji | Twitter

DoktorHauz

Postautor: DoktorHauz » 2011-03-10, 11:07

Lucku czekamy na konkrety, zwłaszcza w sprawie pdf'ów ;)

radical dreamer
Bohater

Postautor: radical dreamer » 2011-03-10, 14:21

Warning! Thread lich strikes back!

;)

DoktorHauz

Postautor: DoktorHauz » 2011-03-10, 21:29

Wypraszam sobie, nie będzie komuch pluł mi w twarz! ;)

Diabeł
Bohater

Postautor: Diabeł » 2011-03-15, 15:29

lucek już nie pracuje w Kuźni, więc lucek nic nie zdradzi :P

DoktorHauz

Postautor: DoktorHauz » 2011-03-17, 18:14

Szafa też chyba odchodzi? Bo coś PiaRu na forum nie widać ;)

Diabeł
Bohater

Postautor: Diabeł » 2011-03-18, 14:02

PRem to zajmuje się Wiewiór :P

DoktorHauz

Postautor: DoktorHauz » 2011-03-18, 19:18

Omg, omg, a ja tylko chciałem zapytać kiedy cyfrowy Wolsung.. ;)

Awatar użytkownika
Żucho
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Żucho » 2011-03-22, 12:31

Diabeł pisze:lucek już nie pracuje w Kuźni, więc lucek nic nie zdradzi :P

Niestety luc zajął się swoimi ważniejszymi życiowymi sprawami, co nie oznacza, że nie wróci do projektu, gdy je uporządkuje, ale rzeczywiście, w tej chwili niewiele może pomóc ;-)

DoktorHauz pisze:Omg, omg, a ja tylko chciałem zapytać kiedy cyfrowy Wolsung.. ;)

Podręczniki w formie elektronicznej to ciężki temat, o którym na razie nie chcielibyśmy się wypowiadać. Póki co, takich planów na Wolsunga PL nie ma, ale na stronie http://www.steampulpfantasy.com/ udostępniamy regularnie fragmenty podręcznika w tłumaczeniu angielskim, poza tym jest też w pdf'ie Test Drive (mechanika) i World Tour (wprowadzenie do świata).

Harryino

Postautor: Harryino » 2011-04-13, 12:03

Witam. Mam zapytanie czy byłaby możliwość zamieszczenia w formie pdf spisu treści podręczników nie licząc podstawowego i operacji wotan, gdyż oba posiadam. Mam zamiar zakupić wszystkie jednak patrząc na mój marny stan portfela nie zrobię tego od razu i dlatego chciałbym na podstawie owych spisów treści dojść do tego, który zakupię w pierwszej kolejności, a który jako ostatni.

Awatar użytkownika
Sir Dalto

Postautor: Sir Dalto » 2012-10-28, 20:53

Witam
I co dalej z Wolsungiem w Polsce? Slawia ? Inne działania wspierające produkt? Wróciłem do Wolsunga po dłuższej przerwie i okazuje się, że na forum cisza, na Wolsungeri cisza.

zaniepokojony wielbiciel Wolsunga.

Wróć do „Produkty”