Wielka Wojna

Cuda Wanadii i tajemnice kolonii, sekrety przeszłości, niezwykli antagoniści i wydarzenia z pierwszych stron gazet - czyli rozmowy o świecie gry.
Wiezzel

Wielka Wojna

Postautor: Wiezzel » 2010-08-25, 18:15

Jako że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie i przechodzę prędko do meritum:

Czy ktoś mógłby udzielić mi nieco bardziej szczegółowych informacji na temat Wielkiej Wojny niż te zawarte w podręczniku? Fakty, które udało mi się ustalić to:

1. Wojna rozpoczęła się od incydentu ostryjskiego i ataku Trojmonarchii na Czarnoborze.
2. Głównymi antagonistami były Wotania i Alfheim, które wytworzyły sieć sojuszy.
3. Gdy zbliżał się upadek Afheimu, nastąpił rozłam w obozie kontynentalnym: Wotania zmusiła Trójmonarchię do wycofania się z wojny i zaatakowała Akwitanię.
4. Zaczęła się wojna dżentelmenów. Trójmonarchia nawiązała współpracę z Serenissimą, oferując ochronę przed Czarnoborzem i Atmanem.
5. Zawiązał się Sojusz (Alfheim, Akwitania, Trojmonarchia)
6. Powstała Nieumarła Rzesza i zawiązała sojusz z Czarnoborzem.
7. Do Sojuszu dołączyła Slawia, Bawencja oraz Scylla i Charybda i wreszcie zwyciężono Nieumarłą Rzeszę.

Pytania, które mi się nasuwają to:

1. Kto dokładnie był sojusznikiem Alfheimu i Wotanii w pierwszej fazie wojny?
2. Czy Czarnoborze zostało podbite/okupowane przez Trójmonarchię czy też zawarło pokój lub może przez cały czas walczyło przeciw Trójmonarchii?
3. Kiedy do wojny przyłączyło się Imperium Atmanu i po czyjej stronie walczyło?
4. Czy Morgowia brała udział w wojnie a jeśli tak to kiedy się do niej przyłączyła i po czyjej stronie?

Mam nadzieję, że ktoś rzuci nieco światła na historię Wielkiej Wojny, bo gracze wypytują mnie o szczegóły (w końcu to najnowsza historia, którą każda postać powinna znać) a ja mogę im tylko odpowiedzieć, że w podręczniku nie jest to dokładnie opisane. Nie żeby brakło mi wyobraźni, aby wymyślić własną historię wojny, ale chciałbym się dowiedzieć wcześniej, czy nie istnieje jakaś kanoniczna, oficjalna wersja obfitująca w więcej szczegółów.

Szczur

Re: Wielka Wojna

Postautor: Szczur » 2010-09-02, 16:51

1. Alfheim + Morgowia (która została w konflikcie szybko zmarginalizowana, przez przegraną na morzu oraz problemy z toczeniem wojny poprzez Slawię) vs Trójmonarchia, Wotania, Akwitania jako główni uczestnicy pierwszego etapu Wojny
2. Większość została okupowana - problemem okazały się górskie twierdze i trudny teren (lasy, wzgórza, góry), które utrudniały Trójmonarchii toczenie konwencjonalnej wojny przeciw czarnoborskim oddziałom nieregularnym (z których część zdecydowanie nie była ludzka ;) )
3. Obstawiałbym, że w lokalnym stopniu brało udział (z dłuższymi i krótszymi przerwami) przez większość czasu - tocząc (ze zmiennym szczęściem) swoje własne kampanie przeciwko Czarnoborzu, Morgowii i Trójmonarchii. Asekuracyjnie zachowywało się aż do samego końca - z zakończeniem Wojny zakończyły się również konflikty graniczne.

Przy okazji - warto zaznaczyć, że Slawia brała udział w Wojnie od samego początku - z tym, że nie oficjalnie. Część możnowładców walczyła przeciwko Morgowczykom, część przeciwko Wotańczykom, część przeciwko jednym i drugim. Wojska królewskie aż do końca wojny nie brały udziału - z wyjątkiem walk obronnych, jak liczne kampanie kończące się klęskami napastników pod Twierdzą Syren.

P.S. Powyższe nie jest tak w 100% jeszcze kanoniczne - pogadam z Garnkiem, może jakiś kawałek z tego się jeszcze zmienić.

Wróć do „Świat”