Niezwykłe podróże

Cuda Wanadii i tajemnice kolonii, sekrety przeszłości, niezwykli antagoniści i wydarzenia z pierwszych stron gazet - czyli rozmowy o świecie gry.
Awatar użytkownika
Garnek
Administrator
Kontaktowanie:

Niezwykłe podróże

Postautor: Garnek » 2010-04-19, 12:38

Moi Drodzy!

Mam proste pytanie, które (taką przynajmniej mam nadzieję) będzie przyczynkiem do długiej i ciekawej dyskusji :-)

W jakich sceneriach rozgrywacie najwiecej przygód - jakie państwa / kontynenty uważacie za najciekawsze?

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Re: Niezwykłe podróże

Postautor: Serafin » 2010-04-19, 14:13

Tzn ja za dużo nie grałem ale baaardzo podoba mnie się Slawia i Państwo zakonu żelaznej panienki. Sam układam przygodę w Ys. Spory potencjał ma Hritmorst i Czarnoborze. To jak dla mnie najbardziej charakterystyczne lokacje w których można zrobić zajefajne przygody.

Awatar użytkownika
Wilkun

Postautor: Wilkun » 2010-04-19, 19:00

Oczywiście najfajniejszym państwem jest Slavia :mrgreen: .Jednak wydaje mi się że jednym z ciekawszych miejsc jest Atlantyda bo można prowadzić na niej sesje w stylu Indiany Jonesa lub Tomb Raidera.

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2010-04-19, 21:01

A tak w ogóle to każda lokacja w którą da się wkręcić starcie z nazizombie tfu venrierowcami jest lokacją dobra i grywalną :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wedrowycz

Postautor: Wedrowycz » 2010-04-20, 16:40

Ulubione miejsca na przygody?
*Alfheim - bo mogę tam wrzucić właściwie wszystko
*Akwitania - przygody z monarchistami i szalonymi artystami
*Wotania - tajne bazy venrierowców
*Scylla - mafijne porachunki, dużo akcji

To tak na szybko. W rzeczywistości staram się wykorzystywać więcej wolsungowych państw na sesjach: przykładowo spotkany w Akwitanii złoczyńca pochodzi z jednego z kantonów Westrii itd. Każde z nich ma jakiś charakterystyczny element, którego aż żal nie wpleść do przygody.
Obrazek
Pełną parą - Wędrowyczowy blog rpgowo-steampunkowy
Mój profil w serwisie polter.pl

Mag_mag

Postautor: Mag_mag » 2010-04-21, 10:30

Alfheim, Avalon i Czarnoborze...
Alfheim dlatego, że jest naturalną scenerią dla moich przygód związaną z moimi studiami...
Avalon dlatego, że jest słabo opisany w podręczniku (chyba w końcu go opiszę tak jak wszystkie państwa są :D)
Czarnoborze dlatego, że nigdzie nocny przejazd pociągiem nie jest tak mroczny :D

Awatar użytkownika
puszon
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: puszon » 2010-04-24, 11:09

Dziękujemy za wypowiedzi, czekamy na kolejne ;)
Ja osobiście bardzo lubię Wotanię i Trójmonarchię ;)
Michał 'Puszon' Stachyra
Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: Książe Zastępów Muki :: Wielki Anihilator PANzM :: Kowal Gier
http://www.kuzniagier.pl :: http://www.GryNaZamowienie.pl :: http://www.veto2ed.pl :: http://www.wolsung.pl

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2010-05-02, 20:57

Niestety nie grałem w Wolsunga, ale po przeczytaniu podręcznika byłem w szoku, jak wiele miejsc w tym świecie mi się podoba :mrgreen:

btw witamy Was serdecznie na forum wolsungowcy :mrgreen:

wojnar

Postautor: wojnar » 2010-05-03, 12:18

Lyoness, zdecydowanie Lyoness.
Prowadzę Wolsunga dwóm drużynom- jedna siedzi w Lyoness, druga w założeniach miała się poruszać po Wanadii kontynentalnej (była już Westria, niedługo Czarnoborze). I sama stolica Alfheimu jest tak bogata, że właściwie nie ma po co stamtąd ruszać drużyny. Pomysły na przygody rodzą się same, tak łatwo, że nie wiem, kiedy ja z tego wszystkiego skorzystam :)

Awatar użytkownika
Borek
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: Borek » 2010-05-06, 09:23

Ja właśnie jestem w trakcie tworzenia postaci pochodzącej Purgatorii - częśc centralna. Jałowe pustkowie, skaliste wzniesiena, opuszczone, niszczejace budynki więzienne i gangi.....świat mad max'a :mrgreen: rewelacja ;-) i mój pustelnik przemierzający ten ląd w imie pokuty i w imię oczyszczenia siebie i swojej ojczyzny ;-)
Wytrwałością i pracą Balice się bogacą

Awatar użytkownika
Wedrowycz

Postautor: Wedrowycz » 2010-05-06, 16:03

Purgatoria! No tak, zapomniałbym. Paroksyzm to było coś, co mnie w Wolsungu urzekło od pierwszego grania. Świetny pomysł na miejsce, inne niż wszystko inne ;). Kiedyś będę się musiał z tym kontynentem zmierzyć w prowadzeniu...
Obrazek
Pełną parą - Wędrowyczowy blog rpgowo-steampunkowy
Mój profil w serwisie polter.pl

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2010-05-06, 16:11

Borek Purgatoria? Toś zaszalał :-D Poszalejemy na następnej przygodzie ;)

Dagun

Postautor: Dagun » 2010-05-11, 14:47

Heh. Jak dla mnie to dobra jest Serenissima. Bale maskowe, skandale, latające gondole, odwiedziny w Dolnym Mieście, ryzykowne pościgi i wiele innych... Cud miód i karmel! :p

FreeWinland

Postautor: FreeWinland » 2010-05-13, 21:09

Morgowia ma niezwykły potencjał, co chyba oczywiste dla każdego, kto trochę liznął historii i ruskiej literatury :) Już sama Kolej Transsunirska (nie przekręciłem? nie mam teraz przy sobie podręcznika...) to milion kapitalnych przygód. Samowary, kozacy, zesłańcy, zamachy bombowe, meteoryt pełen Wielkich Przedwiecznych...

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2010-05-14, 05:15

Slawia Panowie Bracia S l a w i a ! Pech pech pech :D Cuda można tam wykreować. C u d a . Moi gracze skorzystają ale jeśli do Slawi dołączyć zakon Żelaznej Panienki to sukces murowany. Wspaniałe pomysły na przygody, antagonistów. Niesamowity rozmach. Aż mnie dreszcze przechodzą jak pomyślę o przygodzie którą przygotowuję :-D

Wróć do „Świat”