Dukaty Veto!

Działalność wydawnictwa, plany na przyszłość, itp.
Awatar użytkownika
radek
Vetomaniak

Dukaty Veto!

Postautor: radek » 2011-05-02, 16:08

Panie i panowie,
Na Parowych Mistrzostwach Polski w Veto odbędzie się premiera nowego vetowego produktu:

DUKATÓW DO VETO (monet vetowych z prawdziwego zdarzenia)

Część z Was widziała dukat na MP Małopolski, w miarę upływu czasu będziemy tutaj publikować zdjęcia produktu i szczegółowe informacje.

Dukaty będzie można w maju zakupić TYLKO i WYŁĄCZNIE podczas Parowych Mistrzostw Polski w Zielonej Górze. W sprzedaży sklepowej pojawią się dopiero w okolicach połowy czerwca.

Cena: 39,90
Zawartość:
25 bitych dukatów
Karta okazyjna (losowo)
Woreczek płócienny

dane techniczne dukatów:
Dane techniczne:
- materiał mosiądz
- nierdzewne
- średnica 22,5 milimetra
- bite dwustronnie

Karty, które traficie w woreczkach (w procentach podana ilość kart w stosunku do całości, czyli szanse "trafienia" danej karty):
31% Obce obyczaje
13% Abi Blumsztajn „Spekulant”
13% Mordechaj Rosenzweig „Żydowski karczmarz”
13% Tyś jest zły
19% Miód Kusiciel
11% Malinowy chruśniak
Ostatnio zmieniony 2011-05-17, 10:08 przez radek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Re: Dukaty Veto!

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-03, 11:30

Poproszę o fotki obu stron - albo projekt/szkic awersu i rewersu
Wytoczę wszystkie swoje kręgi zaintereswowań, przeciw posiadaczom marek niosących XVII w wstyd i porutę.
A kto mi się sprzeciwi, poczuje na włąsnej skórze, co to jest Lepa z BOJOWEGO BOBRA.
Gdy mu będzie jeszcze mało, to na nim usiądę, jakiem HWK
.

Awatar użytkownika
Fedek
Weteran

Postautor: Fedek » 2011-05-03, 13:06

Projekt dukata wygląda następująco:
Obrazek
Kolor jaśniejszy - miejsca wypukłe.
Obrazek

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-03, 15:47

Czemu na projekcie jest kolo Vladislavus IV w pludrackim kapeluszu, a nie np. chusarz albo Sobieski tudzież inna bestyja?
Wytoczę wszystkie swoje kręgi zaintereswowań, przeciw posiadaczom marek niosących XVII w wstyd i porutę.
A kto mi się sprzeciwi, poczuje na włąsnej skórze, co to jest Lepa z BOJOWEGO BOBRA.
.

Awatar użytkownika
Żucho
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Żucho » 2011-05-03, 16:14

HETMAN W.K. pisze:Czemu na projekcie jest kolo Vladislavus IV w pludrackim kapeluszu, a nie np. chusarz albo Sobieski tudzież inna bestyja?

Jako że w momencie bicia monety był on jeszcze miłościwie nam panującym królem, a z pludrackiej krainy pochodził i na tamtejszą modłę też się nosił.

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-03, 16:19

Owszem acz moneta ma być żetonem do gry Veto - nie kopią kiedyś bitej monety - odniesienie prohistoryczne nie konieczne, zwłaszcza że w grze jest czas elekcji, czyli bezkrólewie.
.

Awatar użytkownika
Fedek
Weteran

Postautor: Fedek » 2011-05-03, 16:56

Hetmanie, po części odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie sam ;-)
Jak słusznie zauważyłeś, to żeton do Veto!, zatem mogło być na nim cokolwiek, również - jak piszesz - husarz, Skrzetuski itp.

Propozycji było kilka, jednak badania w grupie fokusowej wykazały, że podoba się najbardziej właśnie ten projekt.
Po pierwsze, bo nawiązuje do monety - środka płatniczego, a właśnie to dukat reprezentuje w grze - środek płatniczy. Idąc dalej, na monecie ktoś musiał widnieć - historycznie był to właśnie Władysław. Wg. większości materiałów źródłowych tak właśnie wyglądał - jak pludrak, z nieodzownym kapelutkiem.
Po drugie, jest to również nawiązanie do obecnego papierowego dukata, gdzie również jest właśnie on, w podobnym oporządzeniu.
Po trzecie, dukat jest bity w mosiądzu. W odróżnieniu od papierowego żetonika, na którym można wydrukować wszystko, metal nie wybacza i stawia pewne poważne obostrzenia. Jak się domyślasz jakość równa Mennicy Narodowej jest poza zasięgiem. Husarz, Skrzetuski, czy inne obiekty muszą być bardzo precyzyjnie odwzorowane, żeby oglądając je od razu było widać, że to właśnie to jest na monecie.

Reasumując:
Oczywiście masz prawo być niezadowolony z takiego wyglądu dukata, tak samo jak inne osoby mają prawo do tego, że właśnie taki projekt najbardziej przypadł im do gustu. Natomiast możesz być pewny, że był on efektem wielu czynników, decyzji i przemyśleń.

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-03, 17:10

Szkoda że nie było tematu z propozycjami na forum, znam ogranicznia bicia i materiału i można było by poszukać fajniejszego tematu. Nie powiedziałem że mi się nie potoba. Zastanawiałem się czy były inne opcje. Szkoda że temat nie był podięty na ogóle.
.

Awatar użytkownika
radek
Vetomaniak

Postautor: radek » 2011-05-03, 17:15

Cóż, ciężko byśmy konsultowali ze środowiskiem każdy produkt :). Od tego są designerzy. Jeśli chodzi zaś o wzór etc. - panowie "producenci" znają się na rzeczy i ten wzór został obranym najlepszym wykonalnym w stosunku jakość-cena-produkcja :)

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-03, 17:25

Pene rzeczy należy konsultować ze środowiskiem, myślę że żetony należą właśnie do tej grupy. Było mineło. Trudno. Mam nadzieję że produkt gotowy przypadnie grającym do gustu. Sam zapewne zakupię kilka zestwów ;)
.

Awatar użytkownika
radek
Vetomaniak

Postautor: radek » 2011-05-03, 17:58

Są genialne wykonane i wyglądają super. Wrzucimy tu zdjęcia w tym tygodniu :)

Awatar użytkownika
Lelen
Legenda

Postautor: Lelen » 2011-05-03, 18:54

Będzie lekka rozdziałka na "dziesiątki" i "jedności"?
Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię
Oscar Wilde

Bizonn
Weteran

Postautor: Bizonn » 2011-05-04, 10:37

Lelen,

jeżeli chodzi o "dziesiątki" i "jedności" podziału nie będzie. Jednakże dukaty sa równe 22,5 mm średnica, grubość 1,5 mm więć można je układać jak żetony do pokera.

Hetmanie,

Sprawa dukatów nie była konsultowana ponieważ, realizacja projektu nie była pewna w 100%. Projekt ten jest dosyć trudny ( wybijanie dukatów w metalach kolorowych) i nie mieliśmy pewności, że będzie zrealizowany. W tej chwili istnieją tylko 3 prototypy dukata, które nie są idealne, jednakże widać w nim potencjał :mrgreen: Zdjęcia zostaną umieszczone tak szybko jak to będzie możliwe.

Awatar użytkownika
HETMAN W.K.
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: HETMAN W.K. » 2011-05-04, 10:57

Czekam z niecierpliwością. I szkoda żeście mi ich na MM nie pokazali ;(
.

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2011-05-04, 11:56

No to też poczekam na zobaczenie, ale nie mówię nie :D
When I'm good - I'm good
When I'm bad - I'm even better

Konsole na Poltergeist

Wróć do „Sprawy wydawnicze”