Siła autorytetu

Awatar użytkownika
robson
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Siła autorytetu

Postautor: robson » 2015-05-04, 21:02

Tak wiem, to efekt ale "R w pojedynku" zagrywa się jak sztychy, więc o taki nie-sztych pytam tutaj :)
karta
Czy kreskę, którą się bierze wygrawszy pojedynek po zagraniu tej karty bierze się dodatkowo wobec zagranych za pojedynek? W szczególności powstało pytanie, czy jeśli przeciwnik zagrał
karta
to oddaje przeciwnikowi z siłą autorytetu 1 czy 2 kreski?
Ostatnio zmieniony 2015-05-05, 12:04 przez robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Znasz-li gdzie Jeziorna?

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Re: Siła autorytetu

Postautor: Jan Onufry » 2015-05-05, 10:19

Jeżeli chodzi o Siłę autorytetu to sprawa jest jasna, jest to replika w pojedynku pozwalająca wziąć kreskę od przeciwnika po jego wygraniu i jest to jedyny warunek by zadziałała, a co za tym idzie nie jest ona w żaden sposób związana i uzależniona od kresek wziętych od przeciwnika za zranienie lub zabicie jego postaci.
Zgodnie z tą logiką, w przypadku użycia Sekondy zasędziowałbym, ze nie ma ona wpływu na działanie Siły autorytetu ponieważ aby tak było powinna mieć dopisek, "niezależnie od zdolności innych kart" lub podobny. W mojej opinii zdolność Sekondy dotyczy jedynie kresek które oddawalibyśmy za ranienie lub zabicie naszej postaci.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Wróć do „Sztychy”