Sztychy - podłączone czy dołączone

Awatar użytkownika
arteusz
Sobiepan

Sztychy - podłączone czy dołączone

Postautor: arteusz » 2012-07-04, 21:54

Jako że wyszły nowe AH 1.9 mam fundamentalne pytanie.
Który punkt owych AH jest poprawny:
304.3 Kartę sztychu można podłączyć do postaci z Dworu. Jest to Drobiazg. Aby to zrobić, należy poinformować o tym przeciwnika, a następnie położyć kartę sztychu tyłem karty do góry, pod kartą postaci do której sztych został podłączony. Każda postać może mieć podłączone maksymalnie dwa sztychy, chyba że jej słowa kluczowe mówią inaczej.
czy też
703.1 Karty dołączane to karty moderunków, karty sztychów, karty przymierz i karty efektów, które w tekście zawierają słowa „dołącz do”.

Jeżeli sztychy to karty dołączone to zrobi to małą rewolucję w Veto.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Re: Sztychy - podłączone czy dołączone

Postautor: Ksch » 2012-07-04, 21:56

Podłączone, błąd pisarski.

Awatar użytkownika
Kuchar
Vetomaniak

Postautor: Kuchar » 2012-07-04, 21:57

arteusz pisze:Jako że wyszły nowe AH 1.9 mam fundamentalne pytanie.
Który punkt owych AH jest poprawny:
304.3 Kartę sztychu można podłączyć do postaci z Dworu. Jest to Drobiazg. Aby to zrobić, należy poinformować o tym przeciwnika, a następnie położyć kartę sztychu tyłem karty do góry, pod kartą postaci do której sztych został podłączony. Każda postać może mieć podłączone maksymalnie dwa sztychy, chyba że jej słowa kluczowe mówią inaczej.
czy też
703.1 Karty dołączane to karty moderunków, karty sztychów, karty przymierz i karty efektów, które w tekście zawierają słowa „dołącz do”.

Jeżeli sztychy to karty dołączone to zrobi to małą rewolucję w Veto.

Zgadzam się z Arteuszem również ciekawym odpowiedzi ale zapewne w punkcie 703 jest błąd chodź możemy się mylić xD btw można zanegować zagranie sztychu pod postać i jeśli tak to co się wtedy dzieje z takim sztychem ?

konzeb30
Vetomaniak

Postautor: konzeb30 » 2012-07-04, 22:04

Ja bym jeszcze poprawił ,że nie tylko słowa kluczowe ,ale i zdolności np. Jan Sobieski miał taką zdoność.
"Alien NIC SIĘ NIE STAŁO, NIC SIĘ NIEEEEE STAAAAAAAAAAAAAAAŁO, ALIEN NIC SIĘ NIE STAŁO!!!!"
Lordziknedzik

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-07-04, 22:48

Przecież udzieliłem odpowiedzi Kucharze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kuchar
Vetomaniak

Postautor: Kuchar » 2012-07-04, 23:07

Ksch pisze:Przecież udzieliłem odpowiedzi Kucharze :mrgreen:

napisałeś w tym samym momencie twoje weszlo jako pierwsze... a co z ' btw można zanegować zagranie sztychu pod postać i jeśli tak to co się wtedy dzieje z takim sztychem ? '?

Wróć do „Sztychy”