Rokosz Śląski 2016 - Czyli niespodziewany, buntowniczy turniej w siedzibie Śląskich Warchołów!

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Re: Rokosz Śląski 2016 - Czyli niespodziewany, buntowniczy turniej w siedzibie Śląskich Warchołów!

Postautor: Szakil » 2016-11-07, 09:49

XLS pisze:To pięknie udowadnia że meta to radzie... serio. Awki może i wejdą do top, Wiśnie też, a potem zostają pięknie zmienole przez radzie. Wcale sie nie zdziwie jak będzie kilku graczy z kopią talii Richtusa.

Od kilkunastu tygodni grając Awą nie mam wielkich problemów z biciem się z talią Richtusa. Po przesakwowaniu się i wymienieniu 12 sztychów na Amnezje, Waść jest kiep, Szantaże czy Prawie ci się udało większość gier kończy się jego porażką. Problemem Radziwiłłowych karmazynów jest to, że ciężko jest im się zabezpieczyć przed Awanturnikami, skoro główną kartą sakwowaną na nich jest tylko Rozkaz, podczas gdy Awa może się na Radziwiłła przygotować całkiem porządnie. Z Richtusem gram co tydzień + na każdym masterze, na którym gramy, bijemy się w top 4. Walka jest dosyć wyrównana, z przewagą Awy po przesakwowaniu. Do tego w przyszłym dodatku Radziwiłłowie mają dostać niewielkie wsparcie karmazynów, a Awa kolejne spore wsparcie kozaków.

Może to wszystko zależy od strategii, Primus naprawdę pomaga przeciw Radziowym karmazynom, Awą szybko można zbudować sporą przewagę włości, do tego 3xPrawie ci się udało bardzo skutecznie broni przed odrzucaniem/podłączaniem włości przez przeciwnika, dzięki czemu można szybko wyrobić sobie w nich przewagę. I to w rzeczywistości naprawdę działa, dlatego trzymam 3x Prawie ci się udało w głównym decku, bardzo pomocna rzecz.

Nieco trudniejsze jest przygotowanie się na talię Warhappera, ale tu też da się chyba coś wskórać. A pozostałe 3 karty w sakwie zazwyczaj pozostają mi na bojówki i to starcza, bo Awa jest trochę zbyt silna sama w sobie i nie potrzebuje zbyt wielkiej sakwy.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

Awatar użytkownika
XLS
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Re: Rokosz Śląski 2016 - Czyli niespodziewany, buntowniczy turniej w siedzibie Śląskich Warchołów!

Postautor: XLS » 2016-11-07, 10:00

Ok dzięki za podpowiedzi^^ skrzętnie notuje
http://sarmata-tcg.pl<- single, boostery, Veto Sezon POTOP!

XLS - cham i oprawca. 6 0 7,
Charakternik, Czart,

CZ Przeciwnik oddaje mu kartę frakcji, już nie będzie potrzebna.

"W mordę się leje, tak wódkę jak baty"

~XLS

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2016-11-07, 10:13

Co do słabości Wiśni to pozwolę powiedzieć, że bujdy i bajania. To że wszyscy uparli się grać na ruskich i moderunkach nie znaczy, zębie da się inaczej. Rafał przekonał się, że Radziwiłłów kontrola może mieć duże problemy z innym złożeniem wiśni. Zresztą tak jak Warhapper że swoim combo deckiem.
When I'm good - I'm good
When I'm bad - I'm even better

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-11-07, 10:31

Mam nadzieję, że nie jest to wielki offtop, ale może trochę rozwinę, na każdym masterze ktoś gra pierwszy raz przeciw Radziwiłłowym karmazynom i się potem dziwi:
Amnezja - dołączona do Sicińskiego nie pozwala odpalać go graczowi do końca gry, chyba że będzie miał coś za coś. Innym dobrym celem Amnezji jest Boguś, Połubiński, albo jakaś agitująca niewiasta lub agitujący karmazyn
Szantaż - taka najczęściej jednorundowa Amnezja + przeciwnik musi zrzucić pieniądze, żeby się go pozbyć, a że ma same drogie postacie, to często go to opóźnia z ich wystawianiem
Jak mysz pod miotłą - raczej tego do sakwy nie wsadzam, bo trzeba też mieć karty przeciwko innym graczom, ale o dziwo karta ta spisuje się przeciw Richtusowi prawie tak dobrze jak Amnezja
Prawie ci się udało - negowanie podłączania włości działa przeciwko prawie każdemu graczowi, dlatego akurat to trzymam w kredensie, a nie sakwie
Szakalski
Waść jest kiep - przeciw taliom, które się nie biją doskonała karta, dołączona do agitującej niewiasty lub karmazyna sprawia, że przeciwnik traci 2 kreski co rundę
3x Bujdy i bajania, Liberum Veto i Szafot - obowiązkowo, Richtus w tej swojej talii ma z 30 efektów, najlepiej specjalnie trzymać Szafot na Wam kury macać.
Primus Inter Pares - jak uda się zabezpieczyć przynajmniej jedną włość (np. dzięki Prawie ci się udało) to zaznaczanie Połubińskiego czy karmazynowego zamku co rundę daje naprawdę wiele.

Tyle mi na razie do głowy przychodzi. Sam początkowo nie wiedziałem pół roku temu jak przeciw Radziwiłłowym karmazynom grać, ale udało się znaleźć trochę sposobów. Trzeba pamiętać, że przy sakwowaniu, wszystkie sztychy można wyrzucić z talii i zastąpić czymś znacznie lepszym.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

Awatar użytkownika
XLS
Kontaktowanie:

Postautor: XLS » 2016-11-07, 10:53

Szakil priv, rzuć okiem proszę;)

Charakternik, Czart,

~XLS

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-11-07, 10:57

A teraz bardziej związane z tematem spostrzeżenie - pierwszy od czterech poprzednich masterów turniej mistrzowski, w którym finał nie rozgrywał się pomiędzy Radziwiłłami i Awanturnikami (zamiast tego dwóch Radków). Jakoś się tak ułożyło, że we wszystkich czterech poprzednich masterach zawsze pierwsze miejsce zajmowali Radziwiłłowie, a drugie Awanturnicy. Mam nadzieję, że design team już pracuje nad wzmocnieniem WIśni i Dworskich, by w przyszłym dodatku też się czasem zjawiali na finałach masterów.

EDIT: poprawka, w Poznaniu pierwsze miejsce zajęli dworscy, a nie Radki, ale to akurat był klasyk, a do finału dała radę dojść talia awanturnicza ze standardu, co też trochę świadczy o ich sile

Awatar użytkownika
XLS
Kontaktowanie:

Postautor: XLS » 2016-11-07, 11:34

I Szwedów też powinni wzmocnić.

Charakternik, Czart,

~XLS

Richtus

Postautor: Richtus » 2016-11-07, 11:41

Szakil dobrze mówi - Awanturnicy wcale nie są na przegranej pozycji w starciu z Radkami, co pokazał także Allatoxin. Moim zdaniem ich talie nie są w żadnym względzie gorsze od mojej (może tylko jeszcze trudniej im grać przeciwko Warhapperowi, chociaż Szakil pracuje i nad tym), gry są bardzo wyrównane, przy czym Radziwiłłowie nie mogą pozwolić sobie ani na jedną rundę w której nie mają odpowiedzi na ofensywę Awa, inaczej zostają wyagitowani. Wystarczy zresztą przytoczyć mój bilans z Szakilem od, powiedzmy, mastera w Warszawie - 3w, 1r, 3p, idealnie po równo (liczę tylko gry w formacie kwarcianym).
Co do Szwedów - dopóki w standardzie gra Łaszcz to można ich wzmacniać do oporu i tak będzie można z łatwością ich skontrować.

Neishin, wielka szkoda że nie udało mi się z Tobą zagrać albo chociaż się przyjrzeć tym działającym Wiśniom. Opowieści pozostałych tylko podsyciły moją ciekawość :)

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran

Postautor: zeliwny » 2016-11-07, 12:38

Master był bardzo udany a pozmysł z "jednodniowością" zapewne zapewnił dodatkowych graczy (to tak naprawdę skłoniło mnie do "wyskoczenia" na sobotę do Katowic).
Lokal w którym graliśmy to miejsce o jakim marzy chyba każdy gracz karcany/bitweniakowy/planszówkowy/rpegowy (niepotrzebne skreślić).
Wszystko świetnie zorganizowane.
Gratulacje dla zwycięzcy za wygraną w ciężkim finale.
Fajnie, że do top 4 załapali się dwaj gracze z Wrocławia a szczególnie Stopy Metali który wrócił niedawno do veto po długiej przerwie.
Co do talii to faktycznie brakowało dworskich ale Radkowe były dość różnorodne, Awkowe nie były tylko kozackie (patrz talia bialego), tylko Wiśnie z tego co miałem okazję "doświadczyć" bazowały głównie na moderunkowych ruskich.

Szakil pisze:A teraz bardziej związane z tematem spostrzeżenie - pierwszy od czterech poprzednich masterów turniej mistrzowski, w którym finał nie rozgrywał się pomiędzy Radziwiłłami i Awanturnikami (zamiast tego dwóch Radków). Jakoś się tak ułożyło, że we wszystkich czterech poprzednich masterach zawsze pierwsze miejsce zajmowali Radziwiłłowie, a drugie Awanturnicy. Mam nadzieję, że design team już pracuje nad wzmocnieniem WIśni i Dworskich, by w przyszłym dodatku też się czasem zjawiali na finałach masterów.

EDIT: poprawka, w Poznaniu pierwsze miejsce zajęli dworscy, a nie Radki, ale to akurat był klasyk, a do finału dała radę dojść talia awanturnicza ze standardu, co też trochę świadczy o ich sile

Na Wrocławskim masterze zwycieżył Kyoshiro z dworską talią na pospolitych. Gdyby więcej grał i jeździł poza Wrocław może jego złożenie zainspirowałoby większą liczbę graczy do grania dworskimi :)

Polecam wątek z omówieniem jego zwycięskiej talii:
http://veto.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=8061

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2016-11-07, 14:42

No niestety musiałem się zmyć, syn miał imprezę urodzinową i tak jak lubię Veto to jednak są rzeczy ważne i ważniejsze :D

Co do Wiśni - nie wiem czemu wszyscy rzucili się na tych ruskich i moderunki. Powoduje to mega wolną grę, gdzie talie szybkie cię wyagitują unikając pojedynków, a talie kontrolne rozłożą się na stole i będą mogły robić swoje czary mary. Bałem się troszkę talii Warhappera, bo jednak prawie 30 sztychów to problem nawet dla mojej talii (tylko 14), ale jakoś nie dążył do pojedynków, więc lepiej dla mnie.

Jak ktoś będzie chciał zobaczyć inne złożenie Wiśni to zapraszam na IMP, pewnie ruszę się z prawie niezmienionym spisem (bo chodziło to tak ładnie, że nawet nie wiem co mógłbym wyrzucić), tylko przemodeluję sakwę pod obecną metę.
When I'm good - I'm good

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-11-08, 18:59

neishin pisze:No niestety musiałem się zmyć, syn miał imprezę urodzinową i tak jak lubię Veto to jednak są rzeczy ważne i ważniejsze :D

Co do Wiśni - nie wiem czemu wszyscy rzucili się na tych ruskich i moderunki. Powoduje to mega wolną grę, gdzie talie szybkie cię wyagitują unikając pojedynków, a talie kontrolne rozłożą się na stole i będą mogły robić swoje czary mary. Bałem się troszkę talii Warhappera, bo jednak prawie 30 sztychów to problem nawet dla mojej talii (tylko 14), ale jakoś nie dążył do pojedynków, więc lepiej dla mnie.

Jak ktoś będzie chciał zobaczyć inne złożenie Wiśni to zapraszam na IMP, pewnie ruszę się z prawie niezmienionym spisem (bo chodziło to tak ładnie, że nawet nie wiem co mógłbym wyrzucić), tylko przemodeluję sakwę pod obecną metę.

Widziałem! :D
Powiem ci tak, w końcu pokazałeś innym jak dobrze grac na wiśniach, a co do mojej tony sztychów, wyzywam ale pesze się gdy dostanę po łapkach, we Wrocławiu wiśnie mają czołgi i pociski ze wzbogaconego uranu, temu ich nie biję.
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Awatar użytkownika
XLS
Kontaktowanie:

Postautor: XLS » 2016-11-14, 08:01

Ja byłem w szoku że wiśnie mogą być tak szybkie...

Charakternik, Czart,

~XLS

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2016-11-14, 09:22

Z tobą przy drugiej grze weszło akurat combo marzenie - ty masz pusty stół, a ja w 2 rundzie 3 postacie i odznaczarkę. GG, pozdro, poćwicz :D
When I'm good - I'm good

Konsole na Poltergeist

bartomeusz

Postautor: bartomeusz » 2016-11-14, 13:47

Pytanie do Wydawnictwa- kiedy zostaną dopisane CZ?

Awatar użytkownika
Rafal
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: Rafal » 2016-11-14, 13:49

Organizator musi wrzucić wyniki w aplikację.

Wróć do „Mastery 2016”