Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-25, 11:21

W drugim półfinale Zagłobnik doprowadził do remisu 1:1. Pozostało 20 minut na rozegranie decydującej partii
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-25, 11:52

Allatoxin wygrywa 2:1 w półfinale i dropuje grę finałową przeciwko Fechmistrzowi (mówi, że chce zagrać drafta ;-) )
Ostateczna kolejność Mistrzostw Wielkopolski AD 2016 wygląda więc następująco:

1. Fechmistrz
2. Allatoxin
3. Duckingman
4. Zagłobnik
5. Notolol
6. Jan Onufry
7. Ether
8. Schalonny
9. Wendkan
10. Alcybiades

Cmurek
Weteran

Postautor: Cmurek » 2016-09-25, 12:12

Vivat Fechmistrz :-D

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-09-25, 16:40

Jeszcze raz gratulację dla Fechmistrza i dziękuję pozostałym graczom za grę oraz wspólne biesiadowanie w sobotni wieczór. Miło było znów zagrać w masterze :)

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-09-25, 16:53

Ja również pięknie chciałem podziękować wszystkim za grę jak i za świetny klimat na masterze. Gratulacje dla Fechmistrza i Notolola. Pierwszemu gratuluję wygranej, drugiemu organizacji pierwszego mastera w życiu ;-) After również będę bardzo miło wspominał, na pewno dostarczył mi mnóstwo ciekawych wspomnień. Każdemu kto pojawił się na poznańskim masterze jeszcze raz dziękuję i ślę pozdrowienia. :)
"W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku." ~ Josh Billings

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-25, 19:08

Takie turnieje jak Poznański master pokazują, że w Vecie nie tylko gra się liczy, ale przede wszystkim ludzie i atmosferę jaką tworzą. A w wypadku Mistrzostw Wielkopolski atmosfera była rewelacyjna, podobnie jak i osoby z którymi miałem wielka przyjemność się spotkać. Niektóre znałem tylko z widzenia na masterze łódzkim, inne znałem tylko dzięki kontaktom przy zdawaniu egzaminu sędziowskiego, pozostałe spotkałem pierwszy raz w życiu, a jednak dzięki magii Veta, powodującej, że wokół tej gry skupiają się przesympatyczni ludzie, czułem się w ich towarzystwie jak stary bywalec (i to ne ze względu na to, żem już starszy człek).
Fechmistrzowi gratulować nie będę, bo nie ma co dzieciaka rozpieszczać, za to z pewnością gratulacje należą się Notololowi za organizację i schalonnemu za przygotowanie miejscówki (oraz dodatkowo podziękowania za zapewnienie niezapomnianych atrakcji podczas afterku).
Od strony sędziowskiej zero jakichkolwiek uwag, było perfekcyjnie, choćby dlatego, że nikt mi nie zawracał głowy pierdołami. Było tak miło i spokojnie, że przy półfinałach z nudów zaczynałem się czepiać strony formalnej, by w ogóle usprawiedliwić swoją obecność na turnieju.
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich spotkanych w Poznaniu, za dwa dni przedniej zabawy. Ten master pokazuje, że Veto ma naprawdę olbrzymi potencjał własnie dzięki ludziom, którzy w nie grają.

Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Notolol » 2016-09-26, 10:45

Gdy kurz już opadł i gdy świst szabel w uszach przestał dokuczać. Można coś naskrobać na forum.
Na wstępie gratuluję Fechmistrzowi zwycięstwa, morderczej talii i świetnej gry. Allatoxinowi - drugiego miejsca (wieczorem gdy kładłem się spać, moja Luba patrzyła na mnie jak na debila gdy się chichrałem mówiąc "list do sułtana" :-) ). Duckingmanowi gratuluję trzeciego miejsca i uratowania honoru gospodarza. Zagłobnikowi gratuluję topki po świetnej grze i "grasz..." (sprawdziły się moje słowa ;-) ).
Dziękuję schalonnemu za wszelką pomoc. Bez takiej pomocy sklepu nie ogarnąłbym tematu. No i za logiczne zagadki oparte o losowe założenia przy Resistance. Janowi Onufremu za profesjonalne sędziowanie i urozmaicenie rozgrywki półfinałowej. Tę grę trzeba było nagrać i puszczać nowym graczom jako przykład dokładnej i kulturalnej od porzygu oraz uwzględniającej wszystkie miejsca na repliki.
No i najważniejsze ze wszystkich dziękuję wszystkim graczom za tworzenie takiej atmosfery. Bawiłem się świetnie i uśmiałem po sam korek. Mimo tego, że to mój pierwszy master dzięki waszej pomocy nie było żadnej (mam nadzieję) większej wpadki. After był ukoronowaniem pierwszego dnia. Teksty "czarnego jako tarczy używasz?!" albo "jesteś agentem bo tak założyłem" jeszcze przez długi czas będą powodowały u mnie uśmiech pod nosem. Lekcje bilarda mam nadzieję, że nie pójdą w las i jeszcze się zdziwicie jak będę z wami grał następnym razem i nie wydłubię sobie oka ;-) .
Jedyne co może robić za kroplę dziegciu to brak reprezentanta wydawnictwa na jakby nie patrzeć potencjalnych Mistrzostwach Polski. Trudno, wypijemy wspólnie browarka innym razem.
Jeśli ktokolwiek będzie w Poznaniu i będzie chciał "popykać w kartoniki" albo pójść na piwo to możecie do mnie bić jak w dym. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na nie jednym masterze.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-09-26, 10:57

A ja się cieszę, że po tylu dyskusjach jakie się przetoczyły przez to forum parę lat temu w końcu doczekałem mastera w którym udziału nie wziął nikt z wydawnictwa kto miał dostęp do wszystkich kart i bardzo dobrze przetestowane wszelkie kombinacje deckowe wynikające z o wiele dłuższego grania kartami z najnowszego dodatku. Wówczas słyszałem, że tak się nie da bo scena masterowa by umarła gdyby tych 4-6 graczy nie brało udziału w turniejach. Jak widać jednak mastery bez takiego ubogacania składu zawodników mogą się odbywać i mieć fantastyczny przebieg.

Ale brak reprezentanta wydawnictwa celem promowania swojej gry (choćby poprzez wypicie piwa na afterku z graczami kupującymi ich produkty) uważam za mega słabe.

A co do organizacji mastera to wypadł świetnie. I w sumie dla mnie wyszło nawet lepiej, że akcja trunkowych nagród się nie udała. Skrzyneczka już znalazła swoje zastosowanie jako kolejne pudełko na biżuterie żony :)

Allatoxin

Postautor: Allatoxin » 2016-09-26, 18:14

Jako reprezentant Bydgoszczy na tych pięknych Druzynowych Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski :).
Równiez składam gratulacje na ręce Fechmistrza, przyjechał ze wspaniałym podejściem do gry i talią godną spalenia nas stosie ofiarnym Bogom Karcianek.
Gratuluje równiez innym zawodnikom zajętych miejsc oraz wspaniałej atmosfery stworzonej przez całokształt MW.
Chciałbym równiez zaznaczyć, ze jako jedyny grałem talią stricte standardową, a i tak mi się udało, więc zachęcam inne ośrodki T2 do grania równiez w klasyku :)

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-09-27, 08:08

Dla celów statystycznych, prośba o podanie 'pochodzenia' osób, których nie znam/kojarzę:
- Ether,
- Schalonny,
- Wendka,
- Alcybiades.

Wszyscy Poznań?
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
Zagłobnik

Postautor: Zagłobnik » 2016-09-27, 09:41

TAk :-D
Zapraszam do sklepu: majcards.pl :)

schalonny
Weteran

Postautor: schalonny » 2016-09-28, 10:22

bialy pisze:Dla celów statystycznych, prośba o podanie 'pochodzenia' osób, których nie znam/kojarzę:
- Ether,
- Schalonny,
- Wendka,
- Alcybiades.

Wszyscy Poznań?

Nie, Wendka to w sumie Bydgoszcz ;)
R w pojedynku -> szabla wybranej postaci +26

Allatoxin

Postautor: Allatoxin » 2016-09-28, 10:33

Jeszcze go u nas nie było na graniu, więc Poznań :p

schalonny
Weteran

Re: Mistrzostwa Wielkopolski AD 2016

Postautor: schalonny » 2016-09-28, 10:34

Jan Onufry pisze:Zbiorczo krótka relacja z Mistrzostw Wielkopolski AD 2016.
Pojawiło się 10 graczy:
1. Allatoxin - Awa na Historii
2. Alcybiades - Awa na Szabli
3. Duckingman - Radzie na Primum interpares
4. Ether - Radzie na Abominacji
5. Fechmistrz - Dwór na Nec Hercules
6. Jan Onufry - Awa na Boratynkach
7. Notolol - Wiśnie na Nec Hercules
8. Schalonny - Awa na Primum Interpares
9. Wendkan - Dwór na Boratynkach
10. Zagłobnik - Dwór na Nec Hercules
Trwa własnie 4 runda, zakończyły się już dwa mecze. Po pierwszym dniu bez porażki wyszedł Fechmistrz, drugie miejsce zajął Allatoxin a trzecie Zaglobnik. O ostatnie miejsce w jutrzejszym TOP4 walczą jeszcze Duckingman (musi wygrać lub zremisować swój mecz), Notolol (musi wygrać i liczyć na przegraną Duckingmana) oraz Schalonny (musi pokonać Duckingmana i liczyć, że Notolol nie wygra.

Z serii mało istotne - grałem Dworskimi ;)
R w pojedynku -> szabla wybranej postaci +26

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Re: Mistrzostwa Wielkopolskii A.D. 2016

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-28, 11:57

Sorki, już poprawione

Wróć do „Mastery 2016”