Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Postautor: Notolol » 2016-09-01, 19:08

A więc postanowione - Warhapper sędzią liniowym. A co do wrocławskich wątpliwości to klasyczny kwarciany, także zapraszamy z własnym arsenałem.

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-09-02, 08:42

Jeszcze mnie nie postanawiaj jako sędziego od razu, wpierw muszę zebrać ekipię.
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-02, 08:59

Planowałem wziąć jako liniowego Fechmistrza, jeżeli więc Warhaper woli spokojnie pograć, bez bycia odrywanym przez petentów, to nie będzie żadnego problemu. A jakby co to będzie dwóch liniowych. Od przybytku głowa nie boli.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-09-02, 10:09

Hmm... 3 sędziów i 0 graczy - może założycie drużynę? ;(
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-09-02, 13:23

@kreska @bialy

Ale z was marudy :) Nie poznaję was :P

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-09-02, 14:30

Dwie sprawy związane z tematem Mistrzostw.

Po pierwsze, co z odrzucaniem postaci/posesji w drobiazgu? Czy Rada Sędziowska coś ustali w tej kwestii do czasu turnieju? A może pojawi się zaktualizowana wersja AH? Jak dla mnie dosyć ważna kwestia.

Po drugie, myślę że warto byłoby ujednolicić w końcu listę banów i restrykcji, skoro Mistrzostwa mają się odbyć w kwarcianym klasyku. Rozumiem, że wydawnictwo ma mnóstwo spraw na głowie, ale bardzo ucieszyłbym się (i jak sądzę nie tylko ja) gdyby w końcu ta kwestia została rozwiązana ;-)
"W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku." ~ Josh Billings

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-02, 20:46

Ether pisze:Po pierwsze, co z odrzucaniem postaci/posesji w drobiazgu? Czy Rada Sędziowska coś ustali w tej kwestii do czasu turnieju? A może pojawi się zaktualizowana wersja AH? Jak dla mnie dosyć ważna kwestia.

NIE MA MOŻLIWOŚCI ODRZUCANIA POSTACI/POSESJI/MODERUNKÓW W DROBIAZGU. ŻADEN PUNKT OBOWIĄZUJĄCYCH AH NIE DAJE TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, A WSZELKIE DOTYCHCZASOWE DYWAGACJE NA TEN TEMAT POWSTAŁY W WYNIKU NADINTERPRETACJI ZAPREZENTOWANYCH PRZEPISÓW

Od początków obowiązywania spisanych zasad w Veto obowiązywała zasada, że aby móc wykonać jakąkolwiek akcję trzeba posiadać możliwość opłacenia jej kosztu własnymi zasobami - czy to w sposób bezpośredni (dukaty, kreski, koszt czasowy) czy też za pomocą replik pozwalających taki koszt anulować, zmniejszyć lub zamienić na inną postać kosztu. Próba wykonania akcji bez jakiejkolwiek możliwości opłacenia jej kosztu była i jest uznawana za zagranie nielegalne. Co za tym idzie aby wystawić postać, trzeba posiadać prawo do wykonania Czynu oraz posiadać dukaty na opłacenie Lafy, ewentualnie dysponować Replikami mogącymi to zmienić. Jeżeli takie repliki zostaną zanegowane to akcja zakończy się niepowodzeniem i postać trafi do Lazaretu.
119.2 Gracz może zapłacić koszt tylko jeżeli posiada możliwość jego zapłacenia. Możliwością jest także obniżenie go skutkami zagranych Replik. Jeżeli Repliki zostaną zanegowane, a gracz nie jest w stanie ponieść pełnego kosztu, skutek wykonywanej akcji jest negowany. Jeżeli akcją było wystawienie karty, koszt nie zostaje zapłacony w ogóle, a karta trafia do Lazaretu.

Powyższe na pierwszy rzut oka może wyglądać na bez kosztowe odrzucenie postaci do Lazaretu, ale należy pamiętać, że gracz próbujący wystawić tę postać musiał mieć repliki pozwalające mu zmniejszyć/zmienić podstawowy koszt wystawienia postaci oraz, że repliki te zostały zanegowane, a co za tym idzie gracz nie będzie mógł ponownie ich wykorzystać, choć pozostało mu prawo do wykonania czynu.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, na stronie głównej pojawiła się już nowa wersja AH 3.0.1 z naniesioną poprawką w:
115.2 Aby wykonać akcję gracz musi posiadać priorytet oraz możliwość poniesienia jej kosztu (z zastrzeżeniem 119.2).

co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-09-03, 11:59

No i już w sprawie zagrywania kart wszystko jasne :D
"W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku." ~ Josh Billings

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Postautor: Jan Onufry » 2016-09-06, 19:12

Jako sędzia nadchodzącego turnieju mam gorący apel o zgłaszanie się drużyn planujących wziąć udział w tegorocznych DMP. Za 16 dni ma się zacząć Master a tutaj, jak przytomnie zauważył biały, jedyną drużynę zgłosiła obsada sędziowska. Ja już stary człowiek jestem, lubię sobie czas i nocleg zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, chciałbym mieć więc pewność, że turniej się odbędzie i że nie zabraknie na nim graczy. Dlatego jeszcze raz, gorąco namawiam do zgłaszania nazw i składów drużyn.

Jin

Postautor: Jin » 2016-09-07, 07:04

Chce zgłosić drużynę w składzie Zagłobnik, Fechmistrz i Jin. Nazwa Naszej drużyny to "Łódzkie pogotowie". Kapitanem będzie Zagłobnik, a jeśli chodzi o miasto to oczywiście Łódź.

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-09-08, 17:35

Super! Łódź wyprzedziła gospodarzy o dyskusję na temat "kogo wypchniemy na kapitana i ogarnijmy jakąś nazwę". ;-)

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-09-10, 18:10

Do puli nagród dołączam pudełka na karty, albo jak kto woli - deck boxy :-) . Każde z grafiką DMP 2016 oraz herbem ulubionej frakcji. Przewidzianych jest 12 pudełek po 3 pudełka na frakcje. Trzy pierwsze drużyny turnieju wybierają według kolejności na podium egzemplarz ze swoją ulubioną frakcją, a następnie zestaw trzech pudełek, które zostały, trafi do losowo wybranej drużyny spoza podium. Mam nadzieję, że to zachęci was do zgłaszania swojego udziału. ;-)

Jin

Postautor: Jin » 2016-09-11, 17:59

Zadam pytanie, które może być zadawane przez wiele osób. Otóż te 60 złotów wpisowego to za całą drużynę czy za osobę?
Ponadto chciałbym zgłosić kolejną drużynę z Łodzi w składzie: Wosik(k), Marcelina oraz Wajs. Ich drużyna będzie nosiła nazwę "Oszczani w ogniu"

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-09-12, 20:19

Na osobę. Całość zostanie przeznaczona na nagrody. Super, że wpadniecie tak licznie. Wiedziałem, że na klasycznej Łodzi można polegać. ;-)

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-09-17, 20:11

Do Mistrzostw pozostaje tydzień a tutaj się powoli robią derby Łodzi i Poznania. Jeszcze raz serdecznie zachęcam wszystkich do przyjazdu. Nie gryziemy ;-)

Wróć do „Mastery 2016”