Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Budyś
Weteran

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Postautor: Budyś » 2016-08-11, 12:33

Rafal pisze:A - i jeszcze jedno - odnośnie głosów powyżej, jest jeszcze chwila - można format zmienić, ja się nie upieram przy tym, żeby koniecznie na siłę wciskać graczom karty, których nie chcą, ale jeśli chcecie zmiany, to zbierzcie się i zadeklarujcie, że na przykład wystawiacie 6-7 drużyn pod warunkiem zmiany formatu na kwarciany (przykładowo) - ani wydawnictwo, ani jak sądzę Notolol się nie obrazi - po prostu pasowałoby, żeby wpływ na format rozgrywki mieli uczestnicy, a nie loża fachowców... 8-)

Był tu długi post rzucający ferment na obecną kondycję masterów, ale się powstrzymałem, bo nie potrzeba tego.

"Loża fachowców" to jak na razie gracze uczestniczący w masterach i człowiek z Poznania, który prawdopodobnie chce wystąpić, tak więc to są pewniejsi uczestniczy niż ci, których chcecie "zachęcić" pulą kart.

Poza tym mam wrażenie, że koncepcja drużynówki: mamy 3 talie i możemy "dopasować" odpowiednie talie nasze do przeciwników może trochę zostać obalona w grze z pulą kart.

No, ale co tu gadać, chyba będę musiał się wykruszyć, więc faktycznie jestem tylko pseudofachowcem a nie żadnym uczestnikiem.

Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Notolol » 2016-08-12, 07:42

Dziękuję Janowi Onufremu za chęć sędziowania tego turnieju.
Co do formatu to trwają konsultacje z Marszałkami i jak tylko uda się coś na ten temat ustalić to od razu napiszę w tym wątku. Jeśli zmiana formatu przyniesie poprawę frekwencji to nie zawaham się jej użyć! :-D

Jin

Postautor: Jin » 2016-08-12, 15:03

Wypowiem się w imieniu Łodzi. Chcemy wystawić dwie drużyny i obie są za graniem własnymi kartami ponieważ po prostu wyjdzie taniej, wszyscy u Nas mają karty do klasyka i nie po to się je zbieralo aby grać tylko lokale. Kazdy uczestnik ponadto bedzie wiedzial czym gra. Sądzę, że jeśli chcemy rozwijać klasyka to najlepszym wyjściem będzie pokazanie innym mocy tego formatu, ile roznych ciekawych mechanik posiada i jak dużo różnych talii można złożyć(w porównaniu do standardu), a nie rozdawanie Pkow czy Nek. Co do tego, że nie ma Nas na masterach, to może dlatego, że prawie wszystkie są w standardzie którego nie gramy.

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-08-15, 19:14

Czas najwyższy zacząć grać standard, bo jak widać sporo scen gra takie formaty bez problemów. Co do Klasyka, jest o wiele trudniej nowym, zgarnąć karty, w szczególności komplet blokerów i esek.
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Richtus

Postautor: Richtus » 2016-08-15, 21:48

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem Jina, że "prawie wszystkie [mastery] są w standardzie". W rozpisce jest w tym roku 10 masterów, z czego 6 w standardzie i 4 w klasyku. Przewaga ilościowa standardu nad klasykiem jest więc najmniejsza z możliwych, a to w klasyku są rozgrywane 2/3 turnieje rangi MP. Moim zdaniem takie proporcje są dobrane odpowiednio i jeśli scena łódzka uważa inaczej, to chętnie wejdę w polemikę na ten temat ;) Niemniej jednak jedni wolą standard, a inni klasyk i raczej nie zmienią tego nawet uwagi Warhappera na temat tego na co jest czas itd. Osobiście na DMP się nie wybieram z powodu napiętych terminów w tym okresie ale w przyszłości chętnie pograłbym także w klasyku - niewątpliwie problemem jest brak kart ze starszych dodatków i chwała wydawcy że na różne sposoby stara się poszerzyć ich dostępność...myślę jednak, że bardzo trudno będzie przygotować pulę kart która "pokaże moc tego formatu", a po co grać klasyka jeśli nie w celu budowania maksymalnie złożonych kombinacji? Jeśli celem jest rozprowadzenie kart wśród graczy, to z pewnością można to zrobić w innej formie.

Awatar użytkownika
Caanis
Weteran

Postautor: Caanis » 2016-08-15, 22:51

Jin pisze:Wypowiem się w imieniu Łodzi. Chcemy wystawić dwie drużyny i obie są za graniem własnymi kartami

Kto taki? Preferuje nicki, ale mogą być nazwiska.

Jin

Postautor: Jin » 2016-08-16, 11:42

Takie turnieje jak MP czy DMP powinny być w klasyku moim zdaniem, a mistrzostwa danych województw to niech wybierają gospodarze. Co do nazwisk z Łodzi to jedna drużyna bedzie złożona z nowych graczy, którzy jeszcze nie grali na takich turniejach, tylko lokale(poza jednym, grałem z nim w parze na PMP a jego nick to Wosik). Ja będę grał z Przedwiecznym oraz Zaglobnikiem.

Awatar użytkownika
Zagłobnik

Postautor: Zagłobnik » 2016-08-20, 07:50

Środowisko Łódzkie stawi się w liczbie 2-3 drużyn, jutro wyślemy oficjalne zgłoszenia jak poustalamy kapitanów i nazwy. Jeśli chodzi o format , to tak jak napisał Jin , wolimy format klasyczny.
Zapraszam do sklepu: majcards.pl :)

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-08-23, 19:56

Widzę, że wszyscy jednym głosem opowiadają się za kwarcianym klasykiem. Tak jak pisałem wcześniej nie chcę z tym walczyć bo dla gry najważniejsze jest, żeby gracze byli zadowoleni, a dla mnie istotna jest frekwencja. Już wszystko stało się jasne więc zachęcam do zapisów. Tym bardziej, że wydawnictwo dorzuciło coś od siebie do nagród. :-)

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-08-24, 08:53

Notolol pisze:Widzę, że wszyscy jednym głosem opowiadają się za kwarcianym klasykiem. Tak jak pisałem wcześniej nie chcę z tym walczyć bo dla gry najważniejsze jest, żeby gracze byli zadowoleni, a dla mnie istotna jest frekwencja.

Tradycyjnym 'Vivat!' ;)

Notolol pisze:Tym bardziej, że wydawnictwo dorzuciło coś od siebie do nagród. :-)

Tradycyjny 'Vivat!'. I pytanie...cóż takiego, och cóż?!
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-08-25, 22:23

Spieszę z odpowiedzą. Są to cztery arkusze kart z TC - trzy dla zwycięskiej drużyny i jeden dla losowo wybranej ekipy. :-)

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-09-01, 10:32

Niestety ze względów wszelakich nie uda się piwa uwarzyć na czas. Nie upadajcie na duchu! Już mam pomysł co by innego dla was przygotować. Jak uda mi się wszystko potwierdzić to dam Wam znać co i jak. "Będzie pan zadowolony" :-)

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-09-01, 11:40

Jest jeszcze ponad 3 tygodnie. Spokojnie możecie uwazyc jeszcze witbira, bo nie potrzeba mu fermentacji cichej. Tydzień burzliwej, tydzień refermentacji i tydzień leżakowania. Powodzenia.
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
Notolol

Postautor: Notolol » 2016-09-01, 11:49

Niestety nie mogę wdać się z Tobą w dyskusję na ten temat bo nie wiem co oznaczają tak mądrze i smakowicie wyglądające słowa. Kumpel, z którym miałbym to robić niestety jest zawalony robotą w domu oraz w pracy i nie da rady tego przygotować. Ja sam się na tym nie znam. Tak na marginesie, jak czytałem Twojego posta to nabrałem ochoty na zimne piwo i coś mi się wydaje, że dzisiaj w sklepie nie tylko chleb kupię. ;-)

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-09-01, 18:40

Jaki jest forfmat ostatecznie, bo szlachta we Wrocławiu chce wiedzieć? Skoro onufry to moze ja na liniowego bym poszedł jak się nikt nie zgłosił jeszcze.
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Wróć do „Mastery 2016”