Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Postautor: Notolol » 2016-08-08, 20:55

W imieniu całej vetowej społeczności z Poznania mam zaszczyt zaprosić wszystkie zacne niewiasty oraz szlachetnych panów braci na Mistrzostwa Wielkopolski w SGK Veto!

Obrazek

kiedy: 24-25 września 2016
gdzie: GOSU, ul. Taczaka 14, Poznań
czym: format kwarciany klasyczny z sakwą
Ogr: Jakub Notolol Grzelczak
sędzia główny: Jan Onufry
sędzia liniowy: do ustalenia
sędzia techniczny: do ustalenia

Nagrody:
Będą mierzone w boxach, jednak ich ilość jest zależna od tego jak tłumnie przybędziecie. :-)
I miejsce: Boxy, trzy arkusze kart z Trudnych Czasów (złoty, srebrny, Peki i eNki), pudełka na karty z wybranym herbem frakcji
II miejsce: Boxy, pudełka na karty z wybranym herbem frakcji
III miejsce: Boxy, pudełka na karty z wybranym herbem frakcji
Dodatkowo jeden arkusz złotych kart z Trudnych Czasów i trzy pudełka z logiem DMP 2016 i herbem frakcji dla losowo wybranej drużyny.

Każdy gracz otrzyma
:
- poznańską kartę okazyjną
a i może coś więcej się uda wykombinować.

Program:
Piątek 23.09.
Jak się zjedziecie - biforek

Sobota 24.09.
10:30-11:00 Akredytacja
11:00 - 12:30 I runda swiss
12:40- 14:10 II runda swiss
14:10-15:00 przerwa obiadowa
15:00-16:30 III runda swiss
16:40-18:10 IV runda swiss
18:20 - aukcja Allatoxin'a
potem melanż/panel dyskusyjny/after/impreza dezitegracyjna

Niedziela 25.09.
Top cztery:
11:00-12:30 półfinały
12:40-14:10 finały
Nie może też zabraknąć miejsca na drafta pocieszenia. :-)
11:00 - Start draftu

Wpisowe: 60 PLN'ów
Jakub Grzelczak
Bydgoska 1/2 86-014 Sicienko
ALIOR T-Mobile Usługi Bankowe
93 2490 1044 0000 4200 6312 3822
Tytuł: DPM 2016 - "nick z forum"
Ostateczny termin opłacenia wpisowego wtorek 20.09.

Lista zgłoszonych graczy:
1. Zagłobnik
2. Fechmistrz
3. Ether
4. Wendkan
5. Notolol
6. schalonny
7. Alcybiades
8. duckingman
9. Allatoxin
10. Jan Onufry

Przykładowe noclegi do 20 min "z buta"
Hotel:
http://www.hotelstaremiasto.pl/index.php/a/1
http://www.glamhouse.pl/index.php
http://www.hoteltraffic.pl/pol
Hostel:
http://www.art-hostel.com.pl/
http://www.fusionhostel.pl/fusion-hostel-poznan-centrum
http://www.frolicgoatshostel.com/
Dom studencki:
http://dsjowita.home.amu.edu.pl/
http://www.hstl.put.poznan.pl/index.php?noclegi
Ostatnio zmieniony 2016-09-24, 09:36 przez Notolol, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski A.D. 2016

Postautor: bialy » 2016-08-09, 06:50

PAS!

Nie po to kombinowałem od niemal roku karty z klasyka, żeby potem nimi nie grać. Jeżeli 'wspomaganie' formatu klasycznego przez Wydawcę tak ma wyglądać, to mogli od razu napisać, że będzie masowe pozbywanie się starych kart przy okazji 'mistrzostw', a nie nakłanianie graczy do zdobywania starych kart.
PMP pokazały, że składanie talii z kart z których powtarzają się max dwie jest chore. Nie sprzyja dobrze złożonej talii, gdzie karty są wyselekcjonowane i dobrane aby grały i dochodziły, a nie wsadzone wszystkiego w jednej kopii i liczenie na farta, że nam podejdzie zanim podejdzie przeciwnikowi.

Pytanie czysto retoryczne (bo termin dla mnie źle dobrany) - czy na IMP'ach także planuje się taki format?
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2016-08-09, 07:42

Również mam nadzieję na jakiegoś mastera w formacie klasycznym kwarcianym.

Co do DMP to mam szczerą nadzieję, że pula dostępnych kart będzie lepsza niż na PMP - tam było pod tym względem naprawdę średnio (nie dało się złożyć żadnej talii z planem gry tylko wrzucało się karty "na pałę"). Złożenie sensownej puli jest bardzo ciężkie, ale jeśli wyjdzie to turniej może być naprawdę fajny.

Parę uwag odnośnie takiej puli:
1. Po TRZY sztuki kluczowych kart nie po jednej
2. Po DZIEWIĘĆ (bo 3x3) sztuk podstawowych kart (Kontry, Sztuczki, itp.) dla drużyny
3. Możliwe złożenia zarówno trzech bazowych archetypów (agitka/kontrolka/bojówka) na różnych frakcjach, jak i możliwość złożenia więcej niż jednego takiego archetypu z puli
4. Pula podana do publicznej wiadomości przed turniejem!!!

Wszystko zależy od puli i jej odbioru przez graczy. Ja zamierzam dać szansę takiemu formatowi jeszcze raz (i planuję się pojawić) chociaż preferowałbym kwarciany, ale jeśli pula będzie średnia to następne takie turnieje sobie odpuszczę.

Co do IMPów to mam szczerą nadzieję, że będzie tak jak do tej pory: 4 rundy kwarcianego + 3 rundy drafta + TOP 8 w kwarcianym.
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

Awatar użytkownika
Jose
Weteran

Postautor: Jose » 2016-08-09, 07:58

@biały
Masz moje poparcie i mój głos w tej sprawie.
Czyli kreska ode mnie ( jeszcze tylko 20 i sukces :-) ).
Też bardzo chętnie pograłbym własnymi kartami, które nie ukrywam ze sporym trudem zdobyłem.
A tak pozostaje czekać do mastera w Kielcach....

Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Notolol » 2016-08-09, 08:03

@biały:
Taki format turnieju ma za zadanie sprowadzić nowych graczy, doposażyć ich w karty i zachęcić do zobaczenia "trochę świata". Nie sądzę, żeby jeszcze kiedyś był planowany tego typu master, a Veto dalej jest w fazie odradzania. Jak wiadomo nic tak nie zachęca do głębszego wgryzienia się w temat jak rozdawane karty.
Poza tym kielecki master chyba ma być w kwarcianym klasyku.

@veyDer:
Z tego co wiem to Wydawnictwo dostało potężną ilość uwag do puli kart po PMP i wyciągną z tego wnioski. Co do większej liczby kopii danej karty w zestawie to jest to pewne. Nie będzie opcji, żeby kluczowe karty były tylko w jednej sztuce i potem "kto pierwszy ten lepszy". Co do pozostałych dwóch zastrzeżeń to trudno jest mi teraz coś na ten temat powiedzieć.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-08-09, 08:09

@Notolol
Patrząc po przykładzie Łodzi - rozdawnictwo się nie sprawdziło. Na 24 graczy było 7 lokalsów, którzy po turnieju nic nie gra. Plus Krakusy, którzy potem też nic nie grali (w tym Kris, który pożegnał się z graniem właśnie po Łodzi).
Plus po kilka osób z Wro, Wwy i Gda - osoby aktywne turniejowo zarówno przed jak i po turnieju. I zdaje się Interlokutor ;)

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-08-09, 08:42

Powiem szczerze, jako osoba niemająca żadnych kart z obecnego sezonu (choć za chwilę będę miał startery Radków i Dworskich), że tego typu format masterowy mi się nie podoba. Tego typu turnieje moim zdaniem byłyby dobre na konwentach (np. Pyrkon) gdzie się przewijają tabuny graczy i takie rozdawnictwo rzeczywiście mogłoby przyciągnąć wiele nowych osób. Na masterach jednak powinno grać się kartami jakie się za niemałe nierzadko pieniądze uzbierało. Master powinien być testem najlepszych koncepcji decków, a nie umiejętności złożenia czegoś z tej samej dla każdego puli. Zwłaszcza, że nierzadko takie koncepcje potrafią być mega oderwane standardu i był nielichą ciekawostką masterową.

Budyś
Weteran

Postautor: Budyś » 2016-08-09, 08:52

Tu jeszcze zarzucę, że o ile na PMP to wydawało się mieć dużo sensu przez chore zasady formatu parowego, to jednak drużynówka składa się z oddzielnych pojedynków. Idąc tym tropem będzie można robić mastery w standardzie w sealdzie albo np drafcie ze zwiększoną liczbą boosterów. Sam pewnie bym musiał na normalnego klasyka sporo kart pożyczyć, ale jednak chciałbym grać talią, która daje mi przyjemność, a nie męczy obie strony, z pozdrowieniami dla białego po drafcie w Olsztynie.

Awatar użytkownika
Caanis
Weteran

Postautor: Caanis » 2016-08-09, 14:07

A ja mam problem ze zrozumieniem koncepcji, w której rozdanie nowym graczom 300+ kart (zakładam że to będzie minimum, skoro drużyna składa się z 3 playerów) których prawdopodobnie na oczy nigdy nie widzieli, miałoby kogokolwiek zachęcić do gry w Veto. Rozumiem założenie na poziomie kompetytywnym, gdzie każda drużyna z tej samej puli ma złożyć coś co pokona pozostałych i wyłoni najlepszych deck-constructorów, ale żeby mówić o czymś więcej niż farcie przy dociągu, musiałoby tych kart być ze dwa razy tyle (i rzeczywiście nie mogłoby być tak, że wszystko występuje w 3 czy 9 kopiach, bo sztuką ma być złożenie czegoś fajnego na ograniczonych zasobach właśnie). Takie zabawy owszem, ale dla doświadczonych graczy, a nie dla przyciągnięcia nowych - not gonna work. Większy pożytek byłby, gdyby te karty rozdawać/tanio sprzedawać w draftach na konwentach i promować takie wydarzenia dodatkowo czerwonymi złotymi.

@Budyś - gra z Białym zawsze męczy. On na tyle nie ogarnia swoich decków, że mu ludzie z publiki muszą przypominać, że ma na stole Zgliszcza...

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-08-09, 14:29

Caanis pisze:@Budyś - gra z Białym zawsze męczy. On na tyle nie ogarnia swoich decków, że mu ludzie z publiki muszą przypominać, że ma na stole Zgliszcza...

To akurat talia Budysia była męcząca ;)

Specjalnie dla Ciebie Caanisie - do talii warszawskiej wsadzę trzecie Zgliszcza, żeby wierna, bezstronna i świadoma mojej zajebisości publika mogła mi jeszcze bardziej pomagać :P

Awatar użytkownika
veyDer

Postautor: veyDer » 2016-08-09, 17:00

W Szczecinku dwa lata temu udało się połączyć kwarciany z wybranieckim, może po prostu skorzystać z dobrych doświadczeń?
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

Awatar użytkownika
Jan Onufry

Postautor: Jan Onufry » 2016-08-09, 18:50

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w ramach Rady Sędziowskiej zgłaszam swoją kandydaturę na sędziego głównego.
I jeszcze drobna uwaga. Po doświadczeniach z Łodzi, jeżeli miałby być zachowany proponowany format, to godzina na przejrzenie dużej puli kart i złożenie trzech oddzielnych talii może być za mało. Sugerowałbym lekką modyfikację programu, by przeznaczyć na to co najmniej dwie godziny, szczególnie, jeżeli zestaw kart nie będzie znany przed turniejem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Rafal
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: Rafal » 2016-08-09, 21:36

Generalnie tak - byłem w Łodzi i widziałem problemy z kartami - chcemy to teraz rozwiązać inaczej, tj. wprowadzając do gry po 3 kopie danej karty. W praktyce byłoby to tak, że każda drużyna dostaje do dyspozycji np. 3 talie kart N z Cmentarzyska, 3 x P z Królobójstwa i tak dalej - byłoby mało kart R, ale też by się znalazły w zestawie i też raczej przy zachowaniu założenia, że po 3 sztuki...

Można to połączyć w ten sposób, że ogłosimy wcześniej zestaw kart na mastera - i każda drużyna będzie miała czas na złożenie swoich decków przed masterem.

Ograniczy to potrzebny czas na samym masterze, a jednocześnie pozwoli zagrać też graczom mającym niekoniecznie karty z klasyka.

A - i jeszcze jedno - odnośnie głosów powyżej, jest jeszcze chwila - można format zmienić, ja się nie upieram przy tym, żeby koniecznie na siłę wciskać graczom karty, których nie chcą, ale jeśli chcecie zmiany, to zbierzcie się i zadeklarujcie, że na przykład wystawiacie 6-7 drużyn pod warunkiem zmiany formatu na kwarciany (przykładowo) - ani wydawnictwo, ani jak sądzę Notolol się nie obrazi - po prostu pasowałoby, żeby wpływ na format rozgrywki mieli uczestnicy, a nie loża fachowców... 8-)
Natomiast ze względu chociażby na bliskość Bydgoszczy w której grają nowi gracze (a więc bez kart do klasyka) prosiłbym o zastanowienie się nad moją powyższą propozycją - tj. karty dajemy za udział, ale znamy je wcześniej i talie ułożyć można.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-08-10, 06:59

A nie dałoby rady wpierw wysondować środowisk grających, czy są zainteresowani wyjazdem na mastera (i w jakim formacie)?
Przywołuje się tutaj Bydgoszcz, która tak prężnie się (ponoć) rozwija. Nie widziałem nikogo z Bydgoszczy na masterze (nie licząc IMP 2011, czy 2012 i mastera Bydgoszcz 2011/12(?)). Ba! Nie widziałem aby się wypowiadali na forum, więc pewnie nie są zainteresowani jeżdżeniem.

schalonny
Weteran

Postautor: schalonny » 2016-08-10, 10:48

Jakby co - mi odpowiada gra z pulą kart :).
R w pojedynku -> szabla wybranej postaci +26

Wróć do „Mastery 2016”