Twierdza Wrocław 11-12.06.2016

Oficjalne tematy organizatorów turniejów masterowych w roku 2016
Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Re: Twierdza Wrocław 11-12.06.2016

Postautor: Szakil » 2016-06-13, 09:00

Co do erraty na Caanisa, to całkiem sensowna jeszcze wydawała się opcja, która padła gdzieś na forum, że nie można zareplikować moderunku odrzucanego z Caanisa, tylko z innej postaci (towarzysza czy postaci przeciwnika), choć rada sędziowska pewnie i tak podejmie najlepszą decyzję w celu wyjścia z tej sytuacji.

Zielony
Weteran

Postautor: Zielony » 2016-06-13, 09:34

a może zamiast 2 kresek, odrzucałby kreskę i 3 dukaty/ 2 dukaty ?. To by szybko ukróciło mu to combo

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran

Postautor: zeliwny » 2016-06-13, 09:47

Zielony ma chyba dobry pomysł 2/3 dukaty odpalałyby je tak naprawdę w późniejszej fazie gry jeśli nie grałoby się na styk z kasą :)

Awatar użytkownika
Trampon
Vetomaniak

Postautor: Trampon » 2016-06-13, 10:09

Twierdza Wrocław – wrażenia po

Najpierw – łyżka dziegciu

Naprawdę - nie mam żadnego problemu z tym że przegram 0:2 z graczem który wymyślił fajnie działającą talię, na dodatek szybko wyciągającą kreski. Sam jestem strasznie cienki w temacie składania talii więc mam duży szacunek (czyli szacun) dla graczy którzy widzą te wszystkie zależności i potrafią to wykorzystać. Nie mam też żadnego problemu jeśli przegram z graczem który zainwestował sporo dukatów i obudował swoją talię wypasionymi R i S – taki jest format CCG i albo się to akceptuje albo nie (i wtedy gramy np. w planszówki gdzie zasobność portfela nie ma znaczenia).
Uważam jednak za nie fair sytuację gdy dobry i doświadczony gracz (no, z czoła rankingu w każdym razie) wykorzystuje combo o którym wiadomo że pozwala wygrać grę w 1 – 2 rundzie. Na taką sytuację natknąłem się w każdym razie w pierwszym swoim turniejowym pojedynku gdzie Warhapper wygrał 2:0 wystawiając w obu grach z 1 ręki Caanisa i Koncerz (lub dobrał Koncerz - to bez znaczenia). Ja ze swoimi powoli rozkręcającymi się Dworskimi mogłem zgarnąć góra 3-4 kreski w pierwszej rundzie. Ręce opadają, mogłem się tylko poddać nawet jeśli jakaś 1 kreska by mi została na początek 2 rundy. Nie przekonuje mnie Twój tekst o tym że nie układa się talii pod Caanisa z Koncerzem – z jakiegoś powodu zostawiłeś sobie na ręce właśnie Caanisa a dobierając moderunek dobrałeś właśnie Koncerz. Jest to dla mnie o tyle żenujące że nawet nie wykorzystując tego combo daję tak 90% na Twoją wygraną. Cytując kartę - "Tak się nie godzi". Jakimś tam pocieszeniem jest to że np. Veyder nie widzący problemu przed masterem też poczuł dotkliwość tego perpetuum mobile i zmienił zdanie. Tyle. Zawsze można też powiedzieć że skoro turnieju to combo nie wygrało to w czym problem?

A teraz - Beczka miodu
Szkoda byłoby aby powyższy temat przysłonił resztę. A więc:

- dzięki za organizację mastera! Bardzo fajnie było przyjechać do Wrocka i spotkać się z pozostałymi graczami. Miejscówka odpowiednia, lokalne piwa bardzo ciekawe

- swoje gry wspominam bardzo miło. Miałem przyjemność zagrać przeciwko fajnie złożonym taliom w atmosferze ogólnej życzliwości. Starałem się jak mogłem, udało mi się wyciągnąć remisy z Robsonem, Gerwazym i Kerujem, blisko było z w drugiej grze z Żeliwnym. Tak dla porządku - laury zwycięstwa przypadają Gerwazemu – zagraliśmy po terminacji jeszcze jedną grę w której Wiśniowieccy pokazali kto tu rządzi.

- bardzo fajne gadżety! Pudełka, kreski, bibeloty! Dzięki Warhapper że chciało Ci się to wszystko przygotować. Młodszy junior do tej pory ma banana na twarzy jak patrzy na pudełko.

- niestety z racji zobowiązań rodzinnych nie mogłem uczestniczyć w nocnym poturniejowym wyluzowaniu, ale zakładam że się dobrze bawiliście ;-)

I jeszcze odnośnie liczby graczy ze „skasowanego” (Internety nie zapominają ;-) ) postu Ksch-a – to uwaga chyba raczej do graczy a nie do organizatora. Dlaczego nikt się nie pofatygował z Krakowa, Katowic, Łodzi? Wszystkie te ośrodki są chyba bliżej Wrocka niż Warszawka.

Dla mnie 4-osobowy wypad na weekend to dość znaczny koszt – nawet bez luksusów ciężko znaleźć nocleg poniżej 150-200 zł za noc. Razy dwie noce plus paliwo. Aby złagodzić sobie ten ból, niegrająca młodzież pod opieką niewiast urządziła sobie intensywne zwiedzanie – małpy w zoo były podobno w szoku. Plus w niedzielę Panorama Racławicka, tramwaj wodny, Rynek itp. Dzięki temu mogę w domu argumentować że to zwiedzanie było celem wyjazdu, a turniej to tak przy okazji ;-)

I już na koniec - wracając słuchaliśmy audiobooka „Ogniem i Mieczem” czytanego przez Piotra Fronczewskiego. Rewelacyjne wykonanie, juniorzy byli zasłuchani przez całą drogę, nam też z żoną miło tego słuchało, choć zapewne z innych powodów. Polecam!
"Zwalczcie tę chuć! (taa jeeest!!!), innych zadań przed Wami jest siła
Musicie knuć - (musimy knuć!), jak tu pozbyć się Ra-dzi-dzi-wił-ła!"
oryginal tutaj

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-06-13, 10:12

Zdaje sie, ze Caanis moze tez trzepać kasę poprzez odrzucanie jakiegoś moderunku i wracanie go na siebie poprzez odrzucenie kreski, wiec nie do konca to zatrzyma jego "kręcenie" sie, bo wpierw naprodukuje dukaty z kresek, a potem kreski z dukatow ;)
Musze sobie przypomnieć jak produkować kasę przy pomocy Caanisa...
Juz mam: miecze na lemiesze plus monstrancja (lub cokolwiek innego).
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Zielony
Weteran

Postautor: Zielony » 2016-06-13, 11:02

To dajcie mu rz a nie samo r Na ta zdolnosc I tyle, sie skonczy krecenie.

Zeby nie bylo - ja tez przegralem z tym kombem, intencja tego kto to uzywal bylo wlasnie zwrocenie uwagi ze to AZ tak dobrze dziala

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran

Postautor: zeliwny » 2016-06-13, 11:48

Może ja też podsumuję Twierdzę Wrocław.
Widzieliśmy we Wrocławiu ile Warhapper włożył wysiłku i czasu w przygotowanie tego Mastera.
Precjoza były zacne i każdy kto był myślę iż jest zadowolony.
Poziom gier był naprawdę wysoki, talie które grały były naprawdę różnorodne no może poza Wiśniami których było najwięcej.
O dziwo Wiśnie były frakcją bardzo uniwersalną, i ładnie agitującą i dobrze bijącą równocześnie, a i zdarzało się z sukcesem przebijać brzez zasieki talii defensywnych :)
Szkoda że nie było żadnego tatarskiego kasożera (na awkach) albo tatarskiego włościo/posesjo - usuwacza (na radkach) chciałbym zobaczyć jak to działa.
Habsburgowie wydają się chyba najpopularniejszym sojuszem i najbardziej uniwersalnym sojuszem do ich kart nie potrzeba nawet postaci sojuszowych tak naprawdę. Ładnie działają z dworskimi, radkami i wiśniami.
Wszystkie talie poza dworakami grały na sporej ilości sztychów i hejnalicy to chyba najlepsza nie Rkowa posesja aktualnie.

Co do atmosfery na turnieju to cieszyłem się spotykając zawsze obecnych Robsona i Interlokutora.
Wspaniałe było to że praktycznie wszyscy przyjezdni wybrali się do Wrocławia całymi rodzinami.
Gratulacje dla Masterowego debiutanta Wołosa, ciężko było grać przeciwko jego uniwersalnej talii.
Podziękowania także dla veyDera zawsze pozytywnego oraz dla Trampona który dzielnie wychowuje kolejne pokolenie graczy Veto. Gratulacje dla Kieruja który w tak młodym wieku potrafi napsuć krwi uzbrojonym tony R i S weteranom.

Dzięki graczom z Wrocławia którzy urywali się z pracy/uczelni, żeby tylko zagrać.

Co do frekwencji to nie wiem czy spowodowane to było terminem i tym że gracze nie widzieli sensu przyjeżdżać nie mając skompletowanych wszystkich kart do swoich talii (ledwo co była premiera TC), czy może były to konsekwencje mini burzy rozpętanej przez nas na forum jakiś czas temu.
Generalnie Master to Master (nieważne czy kameralny czy wielki na kilkadziesiąt osób), zawsze przyjeżdżają na niego dobrzy gracze i żadna gra nie jest łatwa.

Gratulacje także dla zwycięzcy Kyoshiro który zawsze wiernie gra Dworskimi i stworzył coś naprawdę ciekawego i nawet trochę bojowego :).

Awatar użytkownika
Mario
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Postautor: Mario » 2016-06-13, 12:03

Niezmiernie mi przykro, że jednak nie udało mi się urwać z pracującego weekendu do Wrocka. Niestety taka praca, że w letnim sezonie jestem czasowo nieprzewidywalny :( Myślę też właśnie nad wiśniowym hamburgerem, zarzuććie jakimś działającym spisem, chętnie spojrzę :)

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran

Postautor: zeliwny » 2016-06-13, 12:08

Ja gdzieś wyżej umieściłem swój spis (ale to była talia pod rekoczego która średnio działała). Interlokutor też z tego co pamiętam miał też trochę kart habsburgów w swoich wiśniach.
Warhapper wrzuci całe top 8 jak tylko przepisze to z kartek :)

Awatar użytkownika
korek

Postautor: korek » 2016-06-13, 13:25

Zielony pisze:To dajcie mu RZ a nie samo R Na ta zdolnosc I tyle, sie skonczy krecenie.

Popieram! Zwiekszanie kosztu o 1 kreskę spowodowało by że nikt by Caanisa nie brał do tali, a to przeciez taki miły chłopak. ;-)
(kolory w cytacie moje)

Zapraszam do Olsztyna!

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-06-15, 11:43

animuj korek, zajedziemy was Wrocławskim raszem.

Może dzisiaj uda mi się przepisać wasze karteczki, ale jeżeli mozecie to podeslijcie mi w formie PW spis bedzie łątwiej jak Kontrol i Ce mi pomoże.

INFO: Mam tu czyjeś zatrute wino i nie wiem kto je zostawił, wraz z pekami i enkami.
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-06-15, 12:56

Jak wino, to pewnie Kris ;)
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
Jose
Weteran

Postautor: Jose » 2016-06-15, 13:20

Ale żeby od razu zatrute? ;-)

Awatar użytkownika
Warhapper
Kontaktowanie:

Postautor: Warhapper » 2016-10-06, 15:22