Pomysły na nowe karty i zmiany obecnych

Sprawy ogólne dotyczące gry.
Zielony
Weteran

Pomysły na nowe karty i zmiany obecnych

Postautor: Zielony » 2019-04-10, 08:40

Hej,
Mam kilka pomysłów co do działania paru kart i całego jednego sojuszu jako takiego:)

Po pierwsze jak wiemy Tatarzy są obecnie słabsi od pozostałych innych sojuszy.
Żeby ich wzmocnić proponuję dodać im wszystkim zasadę, że każda postać tatarska która wchodzi ma :
R : Kiedy wchodzi do gry, obejrzyj z wierzchu talii 3 karty, jeśli jest tam karta konia weź ją do dworu, lub podłącz ją pod tą postać.

Po drugie :
Powinna powstać karta podobna do Artim Gireja, też 6/1/4 ale z zasada :
R : kiedy przeciwnik wystawia postac weź od niego 1 dukat.
fajnie to oslabi przeciwnika w pierwszych 2 rundach, ale też nie jakoś znacząco, dodatkowo będzie mógł on brać od przeciwnika hajs kiedy ten juz zaplaci, wiec jak przeciwnik wyjdzie na 0 , to już Tatar nic przeciwnikowi nie ukradnie.

Po trzecie :
Perekop jest za słaby, robi jedną rzecz jako R i potem stoi bezużyteczny, jeszcze żeby był zamkiem...
Powinien mieć zamiast swojej zasady taką :
CZ : odkryj z wierzchu talii 3 karty, jeżeli jest tam karta postaci Tatara możesz wziąć ją do dworu. Resztę kart wtasuj do talii.

Po czwarte :
Odludzie powinno być bezfrakcyjne. Fajnie by to urozmaiciło wiele talii (reanimatory FTW !)

MichalM
Członek Rady Marszałkowskiej

Re: Pomysły na nowe karty i zmiany obecnych

Postautor: MichalM » 2019-04-10, 17:21

Hej, pomysły ciekawe, ale propozycja 2 i 3 to raczej na dodatki, jeśli kiedyś powstaną. 1, tak jak na Grupie pisałem, to każdemu sojuszowi dodać coś drobnego, np Ruskim na podobnej zasadzie Trunek/Karczma, Habsburgom np Niewiasta (myślałem nad Zamkiem, ale to za duże wzmocnienie będzie), Szwedom jeśli nie ma karty postaci to połóż na spodzie itp. Można kiedyś przy okazji tak pograć, jeśli wszyscy zasiadający do stołu będą mieć ochotę na takie małe ingerencje w zasady ;-)

Zielony
Weteran

Re: Pomysły na nowe karty i zmiany obecnych

Postautor: Zielony » 2019-04-11, 07:23

Hm,
a mógłbyś rozwinąć te pomysły ? ;)
Gram dużo Habsburgami i myślę, że są świetni :) idealnie spełniają swoje zadanie.
Co do Moskali to przekoxy ale każdy pomysł dla nich jest dobry, wgl karczmy mogłyby wrócić ;)

U Szwedów ...cóż oni są zabijani obecnie przez jedną straszną kartę. Diabła. Jedna karta niszczy im, i nie tylko, całą grę.

Co pozwala mi na zaproponowanie kolejnej drobnej poprawy ;)

4 : Gdzie diabeł mówi dobranoc
powinny wracać 2 postacie co rundę, a po 3 rundzie trzy.
obecnie DIabeł to karta, która odwraca całą sytuację w grze i może umożliwić Ci zwycięstwo. To niesprawiedliwe, i tak się też czułem, jak jej używałem (dlatego gram teraz bez niej mimo, że ją mam)

5: posesja z FP dla Awantur umożliwiająca bicie się z kimkolwiek za odrzucenie moderunku.
To też jest zbyt silne, powinna ta posesja się odrzucać. A tak, to sobie obserwujesz jak Ci postacie, ktore tak chronisz topnieją.

Wróć do „Ogólne”