Lewko - Charłamp

Moderator: Apo

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Lewko - Charłamp

Postautor: Ksch » 2013-12-10, 11:39

Pojawiło się pytanie o możliwość zreplikowania zdolności Charłampa,
Obrazek

poprzez Lewko
Obrazek

(oczywiście po przejęciu przez tego ostatniego zdolności Charłampa) itd. co może doprowadzić do odrzucenia całej ręki rywala. Otóż na gruncie obecnych zasad jest to niemożliwe, natomiast RS postanowiła zerratować Charłampa w ten sposób: zapłać 3 dukaty przeciwnik odrzuca kartę. Wyrzucamy zatem słówko "dodatkową" i dzięki temu kombo to może działać.

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Re: Lewko - Charłamp

Postautor: Jan Onufry » 2013-12-10, 12:10

ksh pisze:Wyrzucamy zatem słówko "dodatkową" i dzięki temu kombo to może działać.

Czyli celem jest stworzenie opcji całkowitego dyskardu przeciwnika?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2013-12-10, 12:52

Napiszę szczerze: celem jest utrzymanie spójności logicznej, skoro ma on zapisane ograniczenie "nie może użyć na swoją zdolność" tzn. że gdyby nie ono, to mógłby. Więc teraz, poprzez temat Lewko i Pamięć gry, wiemy że jest opcja użycia Charłampa bez ograniczenia. I powinna ona działać. Testowałem to kontrolnie, Apo chyba zresztą też i nie udało się tego zapiąć ani razu (pamiętaj o koszcie: pierwsza za darmo, 3 za drugą, 6 za trzecią, 9 za czwartą, 12 za piątą, 15 za szóstą, 18 za siódmą i potem zwrócenie 2 przy ostatniej,zatem 16 dukatów). Co więcej, aby zrobić taki totalny discard trzeba mieć jeszcze na podorędziu Królobójstwo, bo przecież Lewko musi mieć czas stać się Charłampem, względnie zagrać Kometę. Kombo drogie i trzykartowe.

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: Jan Onufry » 2013-12-10, 13:42

@ Ksch - Grałem przeciwko talii Kasi na radziach - Ty zresztą też miałeś okazję - i widziałem, jak bez mrugnięcia okiem była w stanie wystawić Ibrahima 5 - 6 razy na rundę, więc kwestia finansowa jest do ogarnięcia. Że takie kombo to nie jest coś co działa od pierwszej rundy to fakt (na szczęście) i że obecnie discardu jest mniej (alleluja) to też prawda, ale oprócz komety wystarczą: Babskie porządki, Wyznanie win, Szabla węgierska, Łańcut, Sakowicz (warunkowo ale może pozbawić wszelkich sztychów), Jan Amos Komensky, Boruta, Diabla służba, Jakub Doppelkirch. A gramy przecież jeszcze klasyka, gdzie tych opcji będzie jeszcze więcej. Dlatego, skoro i tak jest robiona errata, to myślałem, że raczej powinno się uniemożliwić taką opcję, niż ją promować. Zobaczymy czy gracze potwierdzą wasze testy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Wróć do „Cmentarzysko”