Drużynowe Mistrzostwa Polski Veto! 2010

Awatar użytkownika
Taraś
Sławny

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski Veto! 2010

Postautor: Taraś » 2010-07-11, 22:03

Vivat Mistrzowie Polski!
Vivat Hiszpania!
Nad ludy i nad króle podniesiony;
Na trzech stoi koronach, a sam bez korony;
A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery.

Bizonn
Weteran

Postautor: Bizonn » 2010-07-11, 22:49

Ja dziekuje moim przeciwnikom za wyrozumialosc przy podliczaniu mojego dochodu :mrgreen: ;]]]]

Oraz gratuluje wszystkim ktorzy zagrali w DMP.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2010-07-12, 00:36

Wielkie dzięki wszystkim za przyjazd, szczególnie tym z Was, którzy jechali do nas przez całą Polskę ze Szczecina, z Gdańska czy Zielonej Góry. Fajnie było spotkać wszystkich starych znajomych, jak i poznać nowe twarze. Dzięki temu np. wiem, że Biały i Prezesinho to hardcore na dwóch nogach (razem czterech). Absolutne pojebusy :mrgreen: Wiem też, kto z Was posiada rzucającą głową Azjatkę w podpisie, a do kogo nie należy zwracać się per Hrabio :-> Świetny turniej, spokojne gry, mało ciśnienia, do tego atmosfera pikniku - czego pragnąć więcej? No, może trochę niespodzianek, bo chociaż trzecie miejsce Czwórek mogło odrobinę zaskoczyć, to pozostałe wyniki już nie. Finał był bardzo emocjonujący i po dogrywce skończył się wynikiem 5-4 (szkoda, że taki wynik nie padł również w finale MŚ).
Kolejność (piszę ją z głowy, także mogą być błędy):
1. Mistrzowie z Łochowa
2. Pingwiny
3. Czwórki
4. Kozy
5. Zabójcy pingwinów
6. Team melanż
7. Medaliki
8. Magnum sal
9. Szkot oraz chłopaki na amfie
10. Ad astra
11. Wawanturnicy
12. Generały
13. Mafia
14. Pacem
15. Swawolna
16. Stefek

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2010-07-12, 01:07

I nieco obszerniej.
Po pierwsze uważam, że mistrzostwa drużynowe sprawdziły się i warto będzie je zorganizować również i za rok. System gry był chyba satysfakcjonujący. Po drugie ponownie okazało się, że Kraków i Warszawa to dwa miejsca, do których gracze przyjeżdżają tłumnie i chętnie. Po trzecie podobała mi się idea grilla, sadu - robiło to grę. Wspólne oglądanie meczy i melanżyk - klasa.
W ćwierćfinałach Łochów wpadł na Magnum sal, Pingwiny na Team melanż, Kozy na Zabójców a Czwórki na Medaliki. Chyba najbardziej wyrównana była gra Lublina z Warszawą, zakończona emocjonującą wygraną Kóz. W półfinałach Łochów szybko odprawił Kozy, za to Pingwiny toczyły epicki bój z Czwókami. Kiedy po 5 meczach było 3-2 dla Pingwinów a swój mecz powoli wtapiał z Grześkiem Wojtkowskim Michał Głowa, zaczęło się liczenie kresek. I wyszło, że wyłącznie przy wygranej 21-0 Czwórki wygrywają. 20-0 dawał awans faworytom. Równocześnie zaczął kończyć się czas, więc uznaliśmy, że przy tak ważnej grze, przedłużymy go i zagramy jeszcze trzecią rundę. W niej bezapelacyjnie wygrały Pingiwny (3-0) i to oni, tradycyjnie już, mieli zmierzyć się z klanem Szejów. Radek grał z Serafinem, Michał z Wiewiórem, a Głowa z Jurzym. Po 5 minutach przegrał Radek, po 30 Michał. Niespodzianka była coraz bliżej. Po długim boju senior rodu Szejów wygrał jednak z Głową, przedłużając tym samym szanse swojej drużyny. W drugiej serii, Serafin szybko wygrał z Michałem i Pingwinom brakowało już tylko jednego zwycięstwa. Wiewiór przegrał jednak z Jurzym, a do remisu doprowadził Radek pokonując Michała Głowę. Zarządziliśmy rundę trzecią, czyli rundę mirrorów. A w niej atrakcji co niemiara - Głowa pokonuje Piątkę, Wiewiór przegrywa, wygrany jak się zdawało mecz z Radkiem i było 4-4. Na Jurzego nie było jednak mocnych. 5-4 i cała pula dla Łochowian.
Gratulacje!

Awatar użytkownika
swawolnik
Vetomaniak

Postautor: swawolnik » 2010-07-12, 06:29

Chciałbym bardzo podziękować organizatorom i uczestnikom DMP za rewelacyjną atmosferę. To był dopiero mój drugi turniej VETO, a pierwsze Mistrzostwa Polski i bardzo chętnie spotkam się z Wami na kolejnych turniejach. Choć jestem nowym graczem i grałem wolną jak internet u ARTUTA talią Radziwiłłów na oddziałach, to spotkałem się z dużą wyrozumiałością moich przeciwników. Moje gry były chyba najdłuższe w całym turnieju. Dziękuję zwłaszcza za porady doświadczonych graczy. Dały mi dużo do myślenia i pozwolą, mam nadzieję, ułożyć dużo lepszą talię na kolejne turnieje.
PS. Pozdrowienia dla chłopaków z Gdańska. Mam nadzieję, że miło będziecie wspominać krakowskie hostele. ;-)
Gdyby Bałtyk był z piwa, to przy takich mieszkańcach wybrzeża moglibyśmy przechodzić suchą stopą do Szwecji. Współczuję podróży przez cały kraj na kacu w zabójczym upale.

Awatar użytkownika
Wiewiór
Sławny

Postautor: Wiewiór » 2010-07-12, 09:32

Gratulacje dla Mistrzów! (choć uważam, że finały wszelkich mistrzostw powoli zaczynają się robić dla Łochowian <Łoszan?> chyba nudne, a dla mnie upokarzające :-P). Było fajnie, świetna atmosfera i dużo, dużo ludzi, w tym bardzo wielu nowych, po prostu ekstra.

Szkoda, że nie pobalowałem bardziej z ziomalami z aktualnej Stolicy, ale złożyło się na parę faktów (i tutaj muszę powiedzieć, że wina za "wiadomy wypadek podczas meczu o 3. miejsce" leży w pierwszym rzędzie po stronie Krisa, który wybrał knajpę z bilardem - choć Adamowi chyba się podobało :mrgreen: a w drugiej kolejności Pastora, który nieopatrznie stawia w moim pobliżu szklane przedmioty :-P Generalnie na odległość mogę przyznać mogę, że mam zupełny brak poczucia winy oraz skruchy xD Było fajnie!).

No i mam nadzieję, że zobaczymy się w przynajmniej tak licznym gronie na masterze w Warszawie!

Przy obecnym tempie rozwoju Veto! za rok powinno być na tyle dużo graczy, że będzie można zrobić turniej drużynowy po 4 osoby na team, co wydaje mi się być jeszcze bardziej sycące, niż tegoroczne DMP.

No i gratulacje dla Skófy, który niewiadomym mi sposobem wytrzymał w tym upale 2 dni przy grillu, doprawdy niesamowite :-)

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2010-07-12, 09:40

Jako że wytrzeźwiałem już kompletnie to mogę perę słów napisać.

O meczach:

Rycerze Koziego grodu - Panowie gra z Wami to zawsze emocje i świetna zabawa. Shonsu dopadnę Cię jeszcze i wyklaskam jak kotlet mielony ;-) (chyba) :-P
Mafia - Cieszę się że poznałem Was Panowie i że udało nam się pograć. Pozdrawiam.
Wawanturnicy - Przepraszam że akurat na nas trafiliście w grupie ;-) Fajnie się grało i byle do rychłego.
Team melanż - Zacna drużyna i zacna gra. Jedyna dwudniowa runda na turnieju, sporo emocji ale dzięki opaczności boskiej udało nam się a było ciężko.
Czwórki - Grzesiu kłaniam się w pas, Goli Tobie też ba wszystkim trzem waszmościom się kłaniam bo to były dobre gry.
Klan Szejów - Jurzy już to mówiłem gra z Tobą to było jak siadanie gołą pupą na jeża :-P A tak na serio Cieszę się że udało mi się z Tobą zmierzyć i zająć parę minut ;-) To był dobry mecz. Michał, Radek - :lol: ehem długo nie pograliśmy ale było ok ;-)

Niestety nie udało się rozegrać kolejnej pingwiniej rundki. Mimo szczerych chęci zabrakło czasu na jedno z najważniejszych wydarzeń w Veto. Ale Avangarda nadciąga wielkimi krokami więc będzie się działo.

Kresce dziękuję w imieniu drużyny za kibicowanie :-)

Kajakowski, Pastor - :-D Wy już wiecie co ;-)

Aha no ni gratuluję nowym marszałkom i sędziom! Niech moc będzie z Wami.

Kłaniam się,
Serafin.

Awatar użytkownika
wojteck
Bohater
Kontaktowanie:

Postautor: wojteck » 2010-07-12, 12:35

A ja podziękuje wszystkim każdy wie za co :-) . I dołączę coś co powie więcej niż 1000 słów.
Załączniki
grupowe_dmp2010.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
@tom
Sobiepan

Postautor: @tom » 2010-07-12, 13:01

Gratulacje dla ZWycięzców - ze szczególnym uwzględnieniem Jurzego, który zebrał wszystko co było do zebrania w tym roku :evil:
Turniej pokazał niezwykłą dynamikę Veta jako gry, która miejmy nadzieję będzie tylko rosnąć w siłę!
Poza tym muszę okazać forumowy respekt dla:
- bassmana Szkota (kiedy gramy w Gdańsku, ziom?)
- Białego (słyszycie ten dźwięk, hen, hen daleko?... to nie renifery Świętego Mikołaja, to Biały usłyszał dowcip!)
- Sqvy - za wspomniane 2 dni w pełnym słońcu przy grillu!!
- Krisa za zabawianie mnie rozmową w przerwach między przeciwnikami :-P
- Wiewióra za dobre deal'e ;-)
- wszystkich graczy, z którymi miałem okazję spróbować swoich sił
- Artuta - miałeś chłopie jaja że udostępniłeś swoje domostwo takiej gromadzie!

Awatar użytkownika
KoRnCHILD
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: KoRnCHILD » 2010-07-12, 13:26

Slava zwyciezcom i chwala calej reszcie ;)
gg: 2810072
Dla chetnych do gry w Krakowie ;)

Awatar użytkownika
ARTUT
Bohater
Kontaktowanie:

Postautor: ARTUT » 2010-07-12, 14:16

No cóż. Muszę przyznać, że DMPeki wyszły zajebiście fajnie. Z pewnością jest to ogromna zasługa mnie, bo sam jestem zajebisty a miejscówką którą udostępniłem dawała lekko mówiąc radę. Należy jednak wspomnieć, że do zajebistości imprezy odrobinę przyczynił się także Sqva, Puszon i Ksch, którym chciałem z tego miejsca półszeptem podziękować :mrgreen:

Niewątpliwie biesiadno - sielsko - piknikowy nastrój był zajebiście wpytkę, ale to w głównej mierze zasługa uczestników. Panowie (i panie). Dobra robota!!! Naprawdę cieszę się, że miałem okazję Was gościć bo dajecie radę! O dziwo początkowo drżałem nieco o lokal, bo przeszło pięćdziesięciu pijaków mogło narobić ostrej obory ale o dziwo (co było poniekąd do przewidzenia) obyło się bez bydła i demolki. Sąsiedzi co ciekawe nie mają specjalnych pretensji więc, krótko mówiąc jest zajebiście :)

Szczególnie pozdrawiam ekipę z Częstochowy, z którymi miałem okazję w niedziele totalnie zalać ryja i wypłacić im blisko pół tysiąca lep na japę :)

Kocham Was wszystkich moje małe pączuszki i wysyłam Wam gorące całuski. Do zobaczenia wkrótce! Aaa... no i gratuluję zwycięzcom :)

P.S.
Warto wspomnieć o bardzo sportowym i kompanijnym zachowaniu ekipy z sobotniego meczu, bo może nie wszyscy o tym wiedzą. Zniszczenia zostały pokryte przez wspólną rzutkę co zminimalizowało objawy bankructwa. Bardzo ładnie zachowały się również świnie z Kuźni... eeee.... znaczy wydawcy, którzy sportowe zachowanie nagrodzili specjałami. Dobra robota! Tak trzymać moje małe bączusie :*

Awatar użytkownika
furion
Vetomaniak

Postautor: furion » 2010-07-12, 14:57

a niech mnie :!: Tyle dobrego sie nadziała, i mnie to ominęło :cry: :cry:
Jednakoż , ktoś musiał czuwać, by bawić sie mógł ktoś.
Vivat ! Vivat! tym co grali i organizowali :-D
Człowiek człowiekowi ...człowiekiem

casperus
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: casperus » 2010-07-12, 14:57

Czołem Artut! :-D

Dzięki wszystkim za zabawę - było genialnie :mrgreen: Szczególnie podziękowania dla Artuta - za miejscówkę, za czas dla Medalików i w ogóle :-P Wielkie podziękowania dla ekipy Kuźni za cały turniej (, Sqva - świetna karkówka :-D ; Kris - ja z niecierpliwością czekam na rewanżyk w piłkarzyki :-P )
No i dla naszych przeciwników - Czwórek (naprawdę fajny i wyrównany mecz), Ad astra, krakowskiej Swawolnej :-P , ćwierćfinał z klanem Szejów jednak był ponad nasze siły [btw Kris - Medaliki w cwiercfinale grały z Łochowem ;-) ], Zabójcom Pingwinów dziękuję za mecz w miłej atmosferze, bez jakiejkolwiek napiny, choć przegrany sromotnie przez Medaliki. Last but not least to Magnum Sal - dzięki chłopaki za grę ;-)
Generalnie było super! Czekamy na powtórkę
Z Zadnieprza Kozak i Tatarzyn szybki
Nakłada strzałę, wyciąga łuk szybki,
By to podobna chcąc każdego ubić,
I syny moje z Korony wygubić.
Przeklęty Korsuń, i wy Żółte Wody!
Wyście mię pierwszej nabawili szkody.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2010-07-12, 15:08

swawolnik pisze:Gdyby Bałtyk był z piwa...

Spokojna. Już niedługo, bo regularnie do niego sikamy.

Dzięki wszystkim za zabawę i uświadomienie w kilku kwestiach (przy okazji, przy okazji...). Jak widzicie - post z kompa, tak więc jest to dowód, że cało i zdrowo wróciliśmy z Prezesem do domów. HAHAHA!
Dobranoc.
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Alchemik
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Alchemik » 2010-07-12, 17:13

Ja też sie dołączam do podzięk ;)

Chłopaki dzieki wielkie za DMP! To był mój pierwszy turniej w Veto i jestem pozytywnie rozwalony. Poznałem za****stych ludzi (dużo by wymieniać :D Serafiny, Kajaki, Pastory..nie no dobra, nie wymienam bo bym musiał prawie wszystkich wpisać..ale na prawdę-ekipy mnie zaskoczyły. Nawet okazało się że w warszawie żyją normalni ludzie... :D ), po****nych ludzi (tak, tak: Biały i Prezes), bardzo po****nych ludzi (Biały i Prezes?) i w ogóle jestem pod ogromnym wrażeniem grających w veto.

Podzięki wielkie dla Kuźni: Sqva-żarcie odlotowe, Ksch i Puszon: no imprezka genialna.
Artut organizacja cool. Co prawda gospodarz mógłby być milszy, sympatyczniejszy i w ogóle jakiś bardziej normalny i nie taki powalony, ale skoro się nie dało inaczej... :D

Oczywiście wielkie podziekowania mojej drużynie a szczególnie Gregxowi że w ogóle mogłem zagrać :P i spedzić weekend w tak zacnym towarzystwie :D

Szejom gratuluje, pokazaliście klasę. Aczkolwiek niewiele brakło ;)

Pozdro dla wszystkich.
"Crux Sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro Satana!"

Wróć do „Mastery przed 2011”