Ruskie

Mateor
Bohater

Ruskie

Postautor: Mateor » 2017-10-31, 22:09

Hej,

jako, że wydawnictwo zawiesiło działalność i nikt mi talii nie zbanuje, to postanowiłem się podzielić talią którą przygotowałem na miniony master w Poznaniu. Zanim podam spis zacznę od przedstawienia ogólnego konceptu talii. Cały pomysł polega na prostej obserwacji. Jeśli przeciwnik nie ma kart na stole oraz dukatów by jakiekolwiek wystawić, to krzywdy nam nie zrobi :-D Pytanie, jak doprowadzić do takiej sytuacji?

Odpowiedzią są to Awanturnicy z sojuszem Romanowów: http://veto.pl/talia/3089/ruskie. Cała talia oparta jest na karcie http://veto.pl/karta/szabla-wegierska. Dzięki sojusznikom z za wschodniej granicy i panu Gorajskiemu, już w pierwszej rundzie jestem wstanie ją dopalić 3-5 razy. Dodatkowo mogą ją wyciągać z lazaretu, więc sytuacja, że wyczerpie mi się "paliwo", praktycznie się nie zdarza. Ponadto w tali znalazło się wszystko co potrafi odrzucać przeciwnikowi karty z gry, z Gore i Bluźnierstwem na czele. Więc nawet jak szabla nie podejdzie wyczyszczenie stołu nie powinno być problemem.

Jeśli chodzi o ekonomię to mimo tylko 3 posesji talia nie ma problemów z dochodem i rzadko kiedy licytuje inicjatywę za mniej niż cztery dukaty. Główny dochód zapewniają moderunki: fałszywe kwity i retorta.

Jak wygląda grą tą talią? Ano nie wygląda. Ledwo przeciwnik wystawi jakąś kartę, to już musi ją odrzucić. Bardzo często już po pierwszej rundzie poddaje on grę, bo nie ma czym grać. Talia jest zdecydowanie za mocna i powinna oberwać kilkoma erratami. Dziwie się, że w Poznaniu ktokolwiek jeszcze chce ze mną grać. Jeśli ja miałbym grać przeciw tej talii, to już dawno zmieniłbym hobby :-D Chyba, że ktoś z was ma pomysł jak z tym skutecznie walczyć?

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Re: Ruskie

Postautor: bialy » 2017-11-02, 07:35

Mam 2 pytania:
- czy można mieć w talii zarówno Liberum Veto, jak i Liberum Veto Sisto?
- czy szabla węgierska ma erratę, że wybrany gracz odrzuca KONTROLOWANĄ PRZEZ SIEBIE kartę?

Ponadto uważam, że ta talia to zuo! Kolejny kamyczek do zameczku zwanego 'klasyk ssie' ;)
Trochę nie rozumiem po kiego italscy architekci - żeby wyszukiwać Dniepr?
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Mateor
Bohater

Postautor: Mateor » 2017-11-02, 11:28

Kiedyś można było mieć tylko dwa veta ale po aktualizacji banów i przeniesieniu ich z forum na stronę ten punkt się gdzieś zgubił :D w Łodzi można było już grać na 3 vetach. Jeśli chodzi o szable węgierską, to nie ma erraty, ale nie możesz płacić kartami przeciwnika, był nawet o tym temat na forum. Italscy się przydają, mam co prawda tylko 3 posesje, ale wszystkie są mocne i do Łsszcza się przydają. No i Dniepr mocno grę robi.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2017-11-02, 11:39

Co do węgierskiej, to odrzucanie jest po stronie skutku, a nie kosztu ;)
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Mateor
Bohater

Postautor: Mateor » 2017-11-02, 11:46

Tak, ale wybieram konkretnego gracza więc ,zgodnie z AH 102.9, musi on wybrać swoją kartę :)
http://veto.pl/forum/viewtopic.php?f=51 ... ka#p154675

marek454

Postautor: marek454 » 2017-11-20, 06:40

Według mnie mega się to opłaca, jak dla mnie bomba !

Wróć do „Awanturnicy”