Drużynowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Moderator: Notolol

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Postautor: duckingman » 2016-08-02, 18:15

Mam nadzieje, że turniej ten się odbędzie. Czy Poznań organizuje własną drużynę? Okazuje się, że mam nadal legalną talię w formacie klasycznym (opartą na kartach sezonu Szpiedzy i Dyplomaci) więc chętnie dołączyłbym do jakiejś drużyny. Grać już zapewne nie umiem, ale szybko się uczę. Może ktoś przygarnie do drużyny kropka ;)

Awatar użytkownika
Ether

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Postautor: Ether » 2016-08-02, 18:33

Hej! Z tego co mi wiadomo to wszystko odbędzie się zgodnie z planem ;) Poznań zapewne wystawi drużynę (lub może dwie przy dobrych wiatrach). Miejsce dla Ciebie także pewnie się znajdzie.

Co do kart to możliwe, że DMP odbędą się w podobnej formule co ostatnie Mistrzostwa Parowe (każda drużyna otrzyma pulę kart z której będzie układać swoje talie), więc i z kartami nie powinno być problemu. Aktualnie gramy w środy od 16:45 w GOSU przy ulicy Taczaka 14. Pierwsza okazja by spotkać się przy Veto z bracią poznańską już jutro. Serdecznie zapraszamy :)
"W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku." ~ Josh Billings

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-08-02, 18:56

Dzięki za zaproszenie, ale do 21 sierpnia nie dam rady. Właśnie szykuję się z rodzinką do wyjazdu nad morze. Ale jak wrócę chętnie wpadnę do was z kurtuazyjną wizytą bo akurat godzinowo termin pasuje idealnie by podjechać do was po pracy. Gdybyście pomogli mi złożyć talię w oparciu o karty jakie mam (te które mogę używać w klasyku) to też byłbym szczęśliwy bo zupełnie nie znam obecnej mety gry.
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 19:34 przez duckingman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-08-02, 19:23

Brzmi fajnie. Na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie pomoże przy złożeniu talii i objaśnieniu nowych zasad. Do zobaczenia i miłego wypoczynku :)
"W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku." ~ Josh Billings

schalonny
Weteran

Postautor: schalonny » 2016-08-05, 01:42

Szukam do drużyny z Poznania kompanów :). Z pewnością będziemy mieć 2 teamy ;).
R w pojedynku -> szabla wybranej postaci +26

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-08-05, 07:30

Zatem zgłaszam chęć do dołączenia :) 22 sierpnia wracam do Poznania z urlopu i od tego momentu mogę rozpocząć treningi :D Ja grałem głównie Radziwiłłami, czasem Wiśniami. Nadal w taliach (myślę tutaj o klasyku) trzyma się jako podstawę blokującą zestaw 3xLV+3xBujdoprecz+3xKontra? Talie oparte na Romanowach mają jeszcze jakiś sens w obecnym meta?

Awatar użytkownika
Ether

Postautor: Ether » 2016-08-05, 15:20

Romanowy dostały całkiem sporo nowych fajnych kart, tak jak i reszta sojuszy, więc myślę, że talie na nich oparte mają jakiś sens. Sam widziałem talie, które bazowały na grze sojuszami i po prostu to fajnie działało. Co do "podstawy blokującej" to LV jest ograniczone do jednej kopii w talii.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-08-05, 18:04

Straszny bałagan z tymi restrykcjami :/ Na stronie gry http://veto.pl/formaty/klasyk nic o ograniczeniu dla LV nie ma. Co innego jest natomiast napisane w opisie formatu klasycznego w sklepie wydawniczym oraz na tym forum. W dodatku w najbardziej rozbudowanym tekście dostępnym z poziomu sklepu nie ma zdjęć kart więc trudno dociec czego dotyczą opisy jak się dobrze gry nie zna (lub nie pamięta jak to jest w moim przypadku) :/

Zupełnie też nie rozumiem zdania: "Z uwagi na zmianę zasad gry, zmniejszenie ilości kart dobieranych do dworu do 4 i wprowadzenie włości, w formacie klasycznym legalne są jedynie karty frakcji z dodatku Malleus Maleficarum oraz elektowie z Initium Calamitatis Regni", które podane jest na stronie sklepu, ale już na stronie gry jak i na tym forum nie ma nic na ten temat :( Jak mam to rozumieć? W formacie klasycznym nie można używać żadnych kart z symbolem frakcji jaką się gra jeśli nie pochodzą te karty z dwóch powyżej wspomnianych dodatków?

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-08-05, 18:20

http://veto.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=7796
Bany i restrykcje, które obecnie obowiązują są tutaj. Wszędzie jest straszny bałagan i niektóre artykuły są już stare.
Co do karty frakcji - tak, nie można używać starszych, ponieważ nie posiadają one zdolności podłączania włości, bez której może być ciężko grać (startowo limit kart na ręce wynosi 4, można go zwiększyć aż do 7 podłączając włości). I jeszcze jedno - karta frakcji od rozpoczęcia sezonu Potop jest nazywana kartą elekta - te dwa terminy (elekt i karta frakcji) są tożsame.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

schalonny
Weteran

Postautor: schalonny » 2016-08-06, 10:33

Spokojnie Duckingam - chodzi tylko o kartę frakcji = określającą Twoją frakcję (karta elekta), a nie jak piszesz wszystkie karty frakcyjne ;)
R w pojedynku -> szabla wybranej postaci +26

Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Notolol » 2016-08-08, 21:03

Po trudach i znoju udało mi się w końcu wysmarować tego posta. :D
viewtopic.php?f=181&t=8175&p=149107#p149107

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2016-08-08, 21:14

schalonny pisze:Spokojnie Duckingam - chodzi tylko o kartę frakcji = określającą Twoją frakcję (karta elekta), a nie jak piszesz wszystkie karty frakcyjne ;)

Już zajarzyłem :) Dzięki za odpowiedź. Tak swoją drogą mój nick to Duckingman, a nie Duckingam :D

Notolol pisze:Po trudach i znoju udało mi się w końcu wysmarować tego posta. :D
viewtopic.php?f=181&t=8175&p=149107#p149107

Czy dobrze rozumiem, że decki składamy tylko z kart jakie dostaniemy na turnieju? Posiadana kolekcja nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
Notolol
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Notolol » 2016-08-08, 21:40

Dobrze rozumiesz. Nie będziesz grał kartami ze swojej kolekcji. Każda drużyna otrzyma taki sam zestaw kart, z których w określonym czasie będzie musiała złożyć talie.

Wróć do „Wielkopolska”