RwO Wielki Finał

Seria turniejów wybranieckich w różnych ośrodkach w całej Polsce
Awatar użytkownika
Ralf
Vetomaniak

Re: RwO Wielki Finał

Postautor: Ralf » 2012-09-02, 12:49

Mowice co chcecie ale mnie sie podobało
Pozdrowienia dla wszystkich sparingpartnerów, i jesczze raz przepraszam Fechmistrza za male niedpoatrzenie.
Szczególnie miło będę wspominać pojedynek z Pinkim gdzie szala zwyciestwa wazyła się do ostatnich chwil, ten dramatyzm, dwa sztychy + 8, zagrywki psychologiczne, ah coz to za gra.. gratuluje wygranenj.
Do zobaczenia na masterze w Wawie ( Warszawiacy bedą? Legionów tez dopisze? )
Czasem czujesz ze ten świat przytłacza. Jakby trzymał mocno za pewne szlacheckie klejnoty. Jedyne co można zrobić to ograniczyć krzyki....

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-09-02, 13:02

mari pisze:Lokowanie tak ważnych turniejów w Krakowie zdecydowanie nie jest mądrym pomysłem. Jazda przez całą długość Polski dyskryminuje całe pomorze.

Powiem tak,gdyby na Pomorzu było więcej graczy na RwO to finał byłby zapewne w Gdańsku i nie ma co narzekać ponieważ musi być jakaś metoda rozstrzygania lokalizacji ważnych turniejów.No i czy wpadłeś na to że np.ja mogę powiedzieć:":Lokowanie tak ważnych turniejów w Gdańsku zdecydowanie nie jest mądrym pomysłem. Jazda przez całą długość Polski dyskryminuje całą Małopolskę"To jest myślenie tylko przez pryzmat tego jak mi jest wygodniej.
-No i kto naszym królem zostanie ?
Znowu anarchia ? Znowu wojny ?

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-09-02, 13:07

duckingman pisze:Czyli frekwencja nie wyniosla nawet 50% :/

Moze to dobry moment by Kuznia Gier jeszcze raz zastanowila sie czy madrym posunieciem jest lokowanie IMP i finalow RwO w Krakowie zwazywszy ze w koncu zaczynaja powstawac sceny Vetowe w dalszej odleglosci od Krakowa niz 4 godzinki jazdy autem.

A skąd wiesz czy frekwecja w innym miejscu byłaby wyższa?Kraków dostał finał RwO za to że u nas najwięcej graczy grało.Na prawdę ludzie musicie zrozumieć że musi być jakaś metoda wyłaniania lokalizacji turnieji która na pewno nie może opierać się na zasadzie gdzie dla kogo jest najbliżej.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-02, 13:12

Serenicus - jakie przepraszanie się z Warszawą? Przecież my z Wawą nie jesteśmy pogniewani - współpraca z Net Runnerem i Apo układa się nam więcej niż dobrze. O co zatem chodzi?
Jaka duma? Przecież robienie finału Rzepy w Krk nie jest dla mnie żadnym powodem do dumy. Tu przyszło najwięcej graczy, o co Żółw i Maju mocno zabiegali. I dlatego dostali finał. Rozumiem, że Krk jest niewygodne dla Pomorza, ale na tej samej zasadzie dla Małopolski niewygodny jest Pstryk, czy MZO. A co do frekwencji, to przypomnę jedynie, że to turniej z zaproszeniami, także nie mógł każdy przyjść kto chciał.

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2012-09-02, 13:16

Dodam jeszcze od siebie, że Warszawa jest super, ale tylko jeśli turniej robią ludzie z Warszawy, którzy swoje miasto znają od podszewki. Kiedy Kuźnia (czyli Krakusy) robią event w Warszawie to wychodzi jak IMP ostatnie.
When I'm good - I'm good
When I'm bad - I'm even better

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-09-02, 13:21

Ksch pisze:Serenicus - jakie przepraszanie się z Warszawą? Przecież my z Wawą nie jesteśmy pogniewani - współpraca z Net Runnerem i Apo układa się nam więcej niż dobrze. O co zatem chodzi?
Jaka duma? Przecież robienie finału Rzepy w Krk nie jest dla mnie żadnym powodem do dumy. Tu przyszło najwięcej graczy, o co Żółw i Maju mocno zabiegali. I dlatego dostali finał. Rozumiem, że Krk jest niewygodne dla Pomorza, ale na tej samej zasadzie dla Małopolski niewygodny jest Pstryk, czy MZO. A co do frekwencji, to przypomnę jedynie, że to turniej z zaproszeniami, także nie mógł każdy przyjść kto chciał.

W 100% się zgadzam każde środowisko miało równe szanse i każde mogło się starać żeby finał był u nich,Kraków postarał się i wygrał więc zrzędzenie nie ma sensu.RwO podejrzewam że nie kończy się na 2 edycji dlatego przy następnym RwO jeżeli jakiś ośrodek okażę się silniejszy wtedy finał będzie u nich,proste i przejrzyste.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2012-09-02, 13:23

Sebastian pisze:
mari pisze:Lokowanie tak ważnych turniejów w Krakowie zdecydowanie nie jest mądrym pomysłem. Jazda przez całą długość Polski dyskryminuje całe pomorze.

Powiem tak,gdyby na Pomorzu było więcej graczy na RwO to finał byłby zapewne w Gdańsku i nie ma co narzekać ponieważ musi być jakaś metoda rozstrzygania lokalizacji ważnych turniejów.No i czy wpadłeś na to że np.ja mogę powiedzieć:":Lokowanie tak ważnych turniejów w Gdańsku zdecydowanie nie jest mądrym pomysłem. Jazda przez całą długość Polski dyskryminuje całą Małopolskę"To jest myślenie tylko przez pryzmat tego jak mi jest wygodniej.

Ani Gdansk, ani Poznan nie mowia o robieniu finalu w naszych miastach tylko o finale w centrum tego kraju (w sumie moze byc i Lodz bo jeszcze bardziej jest w centrum :D). Dopoki beda lokowane finaly na pograniczach naszego kraju to przy obecnej wielkosci sceny frekwencja bedzie taka jaka bylo widac czyli niespelna 50%. I nie mieszajcie do tego masterow (poza IMP). Masterow jest w roku 8 i sa rozrzucone w miare rownomiernie po polsce wiec kazdy jest wstanie zaliczyc te minimum 4 jakie sa potrzebne by liczyc sie w walce o pudlo.

Na koniec. Nie mam pretencji o tegoroczny final bo zasady jakie byly kazdy wiedzial. Spokojnie zakladalem ze final moze byc w Krakowie i nie pojedziemy na niego z Poznania. Ja tylko mowie ze moze warto przemyslec o lokalizacji IMP w 2014 (organziacja imp 2013 jest juz zbyt zaawansowana by to teraz zmieniac) i dalej, oraz o lokalizacji nastepnych finalow rzepy.

Awatar użytkownika
mari
Sobiepan

Postautor: mari » 2012-09-02, 13:24

Serenicus już powiedział dużo w tym temacie - mastery rozsiane po Polsce - osom. Jednak te główne turnieje, jak mistrzostwa czy rzepa, powinny być równo dostępne dla wszystkich graczy. Tu nie ma nawet znaczenia frekwencja turniejowa w czasie eliminacji, bo na finał były zaproszone już konkretne osoby, więc poziom absencji na finale możecie sami ocenić.

Nie twierdze też, że mistrzostwa czy rzepa powinny być w Gdańsku, bo byłoby to z mojej strony samolubne, naiwne i niemądre.

Serenicus
Weteran

Postautor: Serenicus » 2012-09-02, 13:30

Ksch pisze:Serenicus - jakie przepraszanie się z Warszawą? Przecież my z Wawą nie jesteśmy pogniewani - współpraca z Net Runnerem i Apo układa się nam więcej niż dobrze. O co zatem chodzi?

Chodzilo mi raczej o problemy z IMP jakie mieliscie (choc nie wiem dokladnie o jakie problemy chodzi). Gdzies nawet padlo, ze z tego powodu wiecej w Wawie imprez robic nie bedziecie, stad moje wnioski.
Ksch pisze: Rozumiem, że Krk jest niewygodne dla Pomorza, ale na tej samej zasadzie dla Małopolski niewygodny jest Pstryk, czy MZO. A co do frekwencji, to przypomnę jedynie, że to turniej z zaproszeniami, także nie mógł każdy przyjść kto chciał.

Mastery to osobna sprawa. To tak naprawde duzy turniej, na ktory moga (i to robia) przyjechac ludzie spoza danego osrodka. Bardzo dobrze, ze sa rozsiane po Polsce. Pojade na ten master, ktorymi pasuje. Natomiast IMP, czy inna Rzepa jest raz do roku, wiec swojego rodzaju jest eventem bardzoej prestizowym. Lokowanie wiec go w jednym zakatku Polski, jest nie fair w stosunku do pozostalych.

Sebastian pisze:W 100% się zgadzam każde środowisko miało równe szanse i każde mogło się starać żeby finał był u nich,Kraków postarał się i wygrał więc zrzędzenie nie ma sensu.RwO podejrzewam że nie kończy się na 2 edycji dlatego przy następnym RwO jeżeli jakiś ośrodek okażę się silniejszy wtedy finał będzie u nich,proste i przejrzyste.

rozroznijmy zrzedzenie od konstruktywnej rozmowy. To raz, dwa nie od dzis wiadomo, ze w Krakowie jest najwiecej graczy. Podobna iloscia moze poszczycic sie jedynie Warszawa, ale jak widac i ona przegrala. Gdzie wiec tu sprawiedliwosc? Zaraz sie pewnie podniosa glosy, ze trzeba bylo szukac nowych graczy, bardziej sie starac itp itd.

A kolejna edycje raczej sobie odpuszcze, jezeli bedzie wygladac tak samo. Drafty sa zbyt kosztowe (z finansowego punktu widzenia to logiczne ze najbardziej wspierane przez wydawnictwo, o to pretensji nie mam).

Zrobicie jak uwazacie, ja tylko poddaje glos do dyskusji. To od Was zalezy czy chcecie miec turnieje z duza frekwencja, czy nie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-09-02, 13:42

Gdzie więc tu sprawiedliwość ? Zaraz się pewnie podniosą głosy ,że trzeba było szukać nowych graczy itp itd.

Bo trzeba było szukać , na prawdę w Krakowie nie ma aż takiej liczby graczy żeby nie dało się jej przebić.

Awatar użytkownika
mari
Sobiepan

Postautor: mari » 2012-09-02, 14:05

@Sebastian

Ustalmy jedną rzecz - nie nasza brocha w szukaniu graczy. Działania marketingowe to sprawa Kuźni. Trójmiejska liga jak i każda inna(czy jakkolwiek to nazwiemy) zrzesza graczy którzy chcą się turniejowo bawić, a nie rekrutuje ich (przynajmniej w sposób intencjonalny i systemowy). Założę się, że każdy z graczy w Trójmieście ma tone spraw ważnych do zrobienia, ja sam żeby pojawić się na turnieju muszę wygospodarować na to czas i na nic więcej organizował go nie będę. Veto jest rozrywką i nie mam zamiaru zabiegać o możliwość uczestniczenia w turniejach, bo zwyczajnie na liście moich priorytetów czeka to w kolejce. Jeśli mam możliwość zabawy - ok, bawie sie. Jeśli nie i mam potencjalnie gnać przez całą długość RP, to jest to dla mnie pełne kosztów, zarówno finansowych jak i alternatywnych, co wyklucza taki rodzaj zabawy. Wygrywa tu zwyczajnie reguła dostępności. W interesie wydawcy jest sprawienie, aby korzystanie z ich usług/produktu było atrakcyjne dla klienta (a gracze takimi są, pamiętajmy o tym). Podsumowując: nie, szukanie graczy nie było wyjściem, bo nie było to naszym interesem. Natomiast jedynym podmiotem który może stracić na dyskryminowaniu grupy graczy jest sam wydawca. To wydawnictwo decyduje czy obrana strategia jest dla niego korzystna.

Uprzedzając posądzenie o "wyrzuty" w tekście odpowiem: nie, nic nikomu nie wyrzyguje. Niczego nie narzucam, poddaję tylko dyskusji.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-02, 14:13

Sebastianie nie podgrzewaj proszę niepotrzebnie amosfery. Rozmowa jest sensowna i konstruktywna, nie ma żadnego zrzędzenia. Rozumiem Wasze argumenty, z pewnością będziemy chcieli w jakiś sposób wyjść im na przeciw. Co do IMP 2014 w Warszawie, to problem leży w tym, o czym napisał Neishin - trudno jest nam, tak zdalnie załatwiać lokal, spotykać się porządnie z jego właścicielem etc. A to niestety zwiększa niebezpieczeństwo wtopy. Z drugiej strony IMP to będzie jedyny turniej (poza elitarnym, jeśli jego idea spotka się z pozytywnym odzewem), organizowany przez nas. Cała reszta będzie zależna tylko od aktywności organizatorów.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-02, 14:24

Mari, oczywiście masz rację - pozyskiwanie nowych graczy to nasz interes, obowiązek etc. I staramy się go w różny sposób wypełniać. Natomiast ja również patrzę na taki proces przez pryzmat gracza (w zasadzie już eks) batlowego i powiem Ci, że w naszym klubie każdy uważał zachęcanie nowych osób za coś fajnego i rozwijającego środowisko oraz jakość naszej zabawy (im więcej graczy, tym więcej stylów grania, różnorodności itd.). Taka mała uwaga :-)

Awatar użytkownika
mari
Sobiepan

Postautor: mari » 2012-09-02, 14:27

Tak czy inaczej, w taki przyjemny sposób dochodzimy do punktu który jest problemem - jak stworzyć sprawny sposób zdalnego zorganizowania turnieju w Warszawie ;) Przynajmniej wiadomo nad czym pracować. Wiadomo, ze tutaj trzeba wymyślić coś opłacalnego, proponowałbym delegata - powołać postać z wa-wy która byłaby łącznikiem między wami, a zapleczem potrzebnym do zorganizowania turnieju.

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-09-02, 14:37

mari pisze:@Sebastian

Ustalmy jedną rzecz - nie nasza brocha w szukaniu graczy. Działania marketingowe to sprawa Kuźni. Trójmiejska liga jak i każda inna(czy jakkolwiek to nazwiemy) zrzesza graczy którzy chcą się turniejowo bawić, a nie rekrutuje ich (przynajmniej w sposób intencjonalny i systemowy). Założę się, że każdy z graczy w Trójmieście ma tone spraw ważnych do zrobienia, ja sam żeby pojawić się na turnieju muszę wygospodarować na to czas i na nic więcej organizował go nie będę. Veto jest rozrywką i nie mam zamiaru zabiegać o możliwość uczestniczenia w turniejach, bo zwyczajnie na liście moich priorytetów czeka to w kolejce. Jeśli mam możliwość zabawy - ok, bawie sie. Jeśli nie i mam potencjalnie gnać przez całą długość RP, to jest to dla mnie pełne kosztów, zarówno finansowych jak i alternatywnych, co wyklucza taki rodzaj zabawy. Wygrywa tu zwyczajnie reguła dostępności. W interesie wydawcy jest sprawienie, aby korzystanie z ich usług/produktu było atrakcyjne dla klienta (a gracze takimi są, pamiętajmy o tym). Podsumowując: nie, szukanie graczy nie było wyjściem, bo nie było to naszym interesem. Natomiast jedynym podmiotem który może stracić na dyskryminowaniu grupy graczy jest sam wydawca. To wydawnictwo decyduje czy obrana strategia jest dla niego korzystna.

Uprzedzając posądzenie o "wyrzuty" w tekście odpowiem: nie, nic nikomu nie wyrzyguje. Niczego nie narzucam, poddaję tylko dyskusji.

Oczywiście w pełni się zgadzam z tobą że przede wszystkim Kuźnia powinna zajmować się rekrutacją nowych graczy,jednak chce podkreślić że mimo wszystko sama nie jest w stanie tego zrobić tak dobrze jak z pomocą obecnych graczy ,wtedy np. akcja Mistrzowie i Adepci była by automatycznie skazana na niepowodzenia.

Wróć do „Rzeczpospolita w Ogniu 2”