RwO Wielki Finał

Seria turniejów wybranieckich w różnych ośrodkach w całej Polsce
Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Re: RwO Wielki Finał

Postautor: Ksch » 2012-09-03, 10:29

Dla nas w Krakowie oczywistym było, że Żółw posiadając sklep i robiąc nawet ankiety dotyczące cen i warunków wśród uczestników, nie robi tego, jako osoba prywatna. Co ma do tego Poznań?

Awatar użytkownika
Ikarus
Legenda

Postautor: Ikarus » 2012-09-03, 10:37

Lelen pisze:Ale jeśli wyjazd na mastera krakowskiego albo gdańskiego zamieni się w urlop połączony ze zwiedzaniem (a w obu miastach jest co zwiedzać), wyjazd automatycznie staje się atrakcyjniejszy. Każdy wyjazd na mastera to inwestycja finansowa, mniejsza lub większa - w bilety/paliwo/noclegi, tego nie da się uniknąć.

Też prawda, tylko w Krakowie w tym roku mamy DMP, finał Rzepy, Master u Żółwia oraz IMPki. Wszystkie imprezy ważne. 4 wyjazdy w roku to sporo. Z Warszawy da radę, bo szybko się jedzie, gorzej właśnie w Gdańska.
Z Warszawy najdalej na Mastera mamy chyba do Zielonej Góry. I razy w roku jest spoko, ale gdybym miał jeździć 4 razy to na pewno z któregoś wyjazdu bym zrezygnował. Podobnie z dojazdem z Gdańska do Krakowa.
Fajnie by było zorganizować Mastera w miejscach, gdzie do tej pory ich nie było, a gdzie scena Veto prężnie się rozwija, np. w GOPie albo we Wrocławiu.

kreska pisze:
duckingman pisze:A za RwO w Poznaniu jaki stal sklep? :) Chyba internetowy Kuzni Gier :D

:roll: Duckingman błagam, wytłumacz mi. Do czego ta dyskusja ma doprowadzić? Po co ona?

Zgadzam się z Kreską. Chyba wszystkim nam chodzi, żeby było dobrze i stawiam się w sytuacji Krisa i KG. Nigdy, przenigdy nie podejmą takiej decyzji, że każdy będzie zadowolony. Jeśli nagle Kris powiedziałby, że każdy kto gra w Veto dostaje za darmo boxa spiskowców to na pewno odezwały by się głosy: "A dlaczego nie dwa boxy", albo ktoś inny "To zabije rynek singli". Nie ma opcji, żeby wszystkim dogodzić.
Nie śpię, bo trzymam kredens.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-03, 11:52

Amen.

Co do liczby turniejów w Krk, to jest to sytuacja wyjątkowa - IMP miały być gdzie indziej - niestety pewna afera w pewnym mieście pokrzyżowała nasze plany.

Wrocek - też bardzo bym chciał mieć tam mastera, ale jak mam to zrobić? Musiałbym wywrócić do góry nogami cały system masterowy.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2012-09-03, 11:57

Ikarus pisze:
kreska pisze:
duckingman pisze:A za RwO w Poznaniu jaki stal sklep? :) Chyba internetowy Kuzni Gier :D

:roll: Duckingman błagam, wytłumacz mi. Do czego ta dyskusja ma doprowadzić? Po co ona?

Zgadzam się z Kreską. Chyba wszystkim nam chodzi, żeby było dobrze i stawiam się w sytuacji Krisa i KG. Nigdy, przenigdy nie podejmą takiej decyzji, że każdy będzie zadowolony. Jeśli nagle Kris powiedziałby, że każdy kto gra w Veto dostaje za darmo boxa spiskowców to na pewno odezwały by się głosy: "A dlaczego nie dwa boxy", albo ktoś inny "To zabije rynek singli". Nie ma opcji, żeby wszystkim dogodzić.

Nie bardzo rozumiem z czym ty sie zgadzasz kreska i jak Twoja wypowiedz ma sie do jej odpowiedzi na moj tekst :/

@kreska:

Kreseczko moja wypowiedz miala na celu zauwazenie ze eliminacje rzepy wcale nie odbywaly sie wszedzie w sklepach. Ja organizowalem je sam, ale dla mnie pod pojeciem "sklepu" w regulaminie rzepy chodzilo o lokalizacje. Staje zatem w obronie Zolwia bez wzgledu czy robil to jako osoba prywatna, czy pod szyldem sklepu internetowego. Zebral najwiecej osob wiec final rzepy musial odbyc sie u niego. Gdyby Poznan zebral najwiecej graczy, a pozniej dowiedzialbym sie ze finalu tutaj nie bedzie bo nie sklep organizowal final to bym poczul sie zdziebka nienajlepiej.

Awatar użytkownika
Shons
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Shons » 2012-09-03, 11:59

Jeżeli coś mogę dorzucić do dyskusji to IMO tego całego problemu by nie było gdyby miejsce finału było znane przed eliminacjami. W tym roku po prostu dużo osób liczyło na Warszawę. Nie wyszło i kilka osób jest zawiedzionych, kilka szuka dziury w regulaminie itd. Ja bym proponował aby miejsce finału RwO było wyznaczane na podstawie frekwencji w roku poprzednim. Tzn. skoro w 2012 najwięcej graczy (w eliminacjach) było w Krakowie to Kraków ma finał w roku 2013. Dzięki temu dalej najbardziej aktywne środowiska będą nagradzane finałem (ale dopiero rok później), a wszyscy już na etapie eliminacji będą wiedzieli kiedy i gdzie trzeba organizować wyjazd na finał. Nikt nie będzie zaskoczony na tydzień przed turniejem. Jak wiesz, że nie dasz rady pojechać do miasta X na finał, to nie bierzesz udziału w eliminacjach i po problemie.
Ludzie mówią, że jestem pijakiem...
Chodnikowym równym chłopakiem...

LubLarp

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2012-09-03, 12:22

Tez uwazam ze to bardzo dobry pomysl. Pytanie tylko czy to sie bedzie wydawcy oplacalo jesli 50% potencjalnych chetnych zrezygnuje z wydania 240 zl (tyle w tym roku kosztowaly eliminacje) bo im sie wyjazd do Krakowa nie spodoba :D Z tego co rozumiem Gdansk, a napewno Poznan, nie rozgrywalyby eliminacji RwO gdyby od razu wiadoma bylaby lokalizacji w postaci Krakowa. Jakby nie patrzec to dla wydawcy sprzedaz W Niewoli bylaby mniejsza o ponad 10 boxow.

Awatar użytkownika
Shons
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Shons » 2012-09-03, 12:32

Pamiętaj, że są jeszcze karty okazyjne. Są osoby, które brały udział w RwO tylko dla Nieoczekiwanych powrotów. Ja bym chętnie widział jeszcze jakąś oddzielną okazyjkę dla zwycięzców poszczególnych turniejów tylko w RwO i też będą zachęcały do grania. W tym roku Boratynki można było zgarnąć na każdym drafcie, niekoniecznie z RwO, więc to nie była jakaś szałowa okazyjka.
Ludzie mówią, że jestem pijakiem...
Chodnikowym równym chłopakiem...

LubLarp

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-03, 14:53

Pomysł Shonsa świetny. Na początek można by założyć finał w Wawie, skoro w tym roku była o włos druga, a Krk już swoją nagrodę odebrał. Ale jest to moja prywatna opinia, na gorąco.

Awatar użytkownika
Greg
Sobiepan

Postautor: Greg » 2012-09-03, 18:25

I ja dorzucę moje 3 grosze:

Fajnie byłoby gdyby Finał RPwO był traktowany jako master - w końcu wygranie finału daje dużo większy prestiż niż zwykłego mastera, na który może przyjechać ktokolwiek, ponieważ tutaj trzeba wywalczyć sobie wejściówkę (może by tak dawać zaproszenie zeszłorocznemu zwycięscy?)
--
Jerzy Nowak
Członek Rady Sędziowskiej i szef Centrum sędziowskiego.

Awatar użytkownika
Lelen
Legenda

Postautor: Lelen » 2012-09-03, 20:33

A tak wogóle - kto w końcu wygrał Rzepę?
Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-09-04, 21:10

Pisałem, że Krzysztof :-)

Greg - ciekawy pomysł. Do przemyślenia.

Awatar użytkownika
puszon
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: puszon » 2012-11-20, 08:56

Aby nie zabrakło tej wiedzy. Wyniki finału:

1. Krzysztof -
2. pinky -
3. arteusz -
4. Ralf -
5. Fechmistrz -
6. Greg -
7. Apo -
8. Maju -
9. bezel -
10. Douma

A wszystkich oczywiście zapraszam na IMP :)
Michał 'Puszon' Stachyra
Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: Książe Zastępów Muki :: Wielki Anihilator PANzM :: Kowal Gier
http://www.kuzniagier.pl :: http://www.GryNaZamowienie.pl :: http://www.veto2ed.pl :: http://www.wolsung.pl

Wróć do „Rzeczpospolita w Ogniu 2”