pytania ŻÓŁTOdzioba

Awatar użytkownika
interlokutor
Członek Rady Marszałkowskiej

pytania ŻÓŁTOdzioba

Postautor: interlokutor » 2012-05-29, 21:50

witam jestem zupełnie nowy i mam kilka pytań proszę o wyrozumiałość :-)
1. czy mogę atakować posesje oddziałem? czymkolwiek oprócz Gore!?
2. co to są znaczniki? z czego je robić? z zapałek? jak rozpoznać agitacje od szabli -1?
3.jak zaznacza się szable przeciwnika, w ogóle moderunek? którą chce wprowadzić, już ma. czy można czymś odrzucić, usunąć? co z truciznami?
4. czy Złota Kobyłka działa na każdą wprowadzaną postać czy tylko na postacie przeciwnika?
5. czy szkoła fechtunku dotyczy tylko mojej postaci czy też mogę ją zastosować na przeciwnika? i co wyzwał mnie ale nie może ze mną walczyć bo żeby wyzwać i walczyć trzeba być zaznaczonym... :-D
6. no z drugiej strony jeżeli wyzywam to nie mogę używać wrodzonych cech postaci chyba że mam szkołe fe co c moderunkiem postaci wyzywającej czy też się zaznacza i co z żurem w takim razie?
7. jeżeli posesja ma kreske ( zamek) to przy wystawieniu dostaje czy musze je zapłacić jako exstra Lafę?
8. czy podczas pojedynku MUSZĘ najpierw użyć sztychy pod postacią, żeby urzywać tych króre akurat mam we dworze? czy mogę zagrać z droru zostawiając te pod postacią na lepsze/ gorsze czasy? i co z bandoletem czy muszę najpierw go odrzucić chociaż mam kilka sztychów w ręku?

Awatar użytkownika
Karawasz
Charakternik

Re: pytania ŻÓŁTOdzioba

Postautor: Karawasz » 2012-05-29, 22:13

1) Jest jeszcze Żagiew, Kazindżi albo Bahadir-Gireja, który przejmuje posesje przeciwnika. Była jeszcze stara karta, która kosiła posesję o łącznej lafie bodajże 7. Możesz jeszcze używać Podatku, czasem udaje się skosić posesję przeciwnika.
4) Każdą.
5) Nie rozumiem co planujesz. ;/
6) ?
7) Dostajesz.

Awatar użytkownika
interlokutor
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: interlokutor » 2012-05-29, 22:42

wielkie dzięki za szybką odpowiedz na kilka z palących mnie pytań ...
mam jeszcze kilka ale właśnie mi wycieło pytania żótodzioba 2 które pisałem mozolnie kilka minut
jeszcze raz dzięki będę kontynułował moje pytania Naiwne jutro :-)

Awatar użytkownika
Kuchar
Vetomaniak

Postautor: Kuchar » 2012-05-29, 22:53

1. Oddziałem nie możesz - tak jak kolega wyżej powiedział oprócz gore są jeszcze żagwie, można jeszcze blokować zdolności posesji i zabierać lub zmuszać przeciwnika do odrzucenia dukatów.
2. Znacznik jest po to aby pamiętać o jakiejś dodatkowej rzeczy np +3 do końca tury ze zdolności Talia Tarota, znaczniki możesz robić z czego chcesz byle by nie miało dużej nominalnej wartości - co czym oznaczyć kwestia umowna ;)
3. Szable postać ma napisaną na karcie ona jest lecz i mówi się na nią bazowa, może ona być modyfikowana poprzez dołączone moderunki efekty zagrane, sztychy czy znaczniki + lub - szabla. W Veto nie kojarzę nic takiego jak trucizna...
4.Tak - możesz użyć jej zdolności na każdą postać.
5.Tak możesz zastosować na postać przeciwnika - ale co to da tobie ? on i tak Cię wyzwie a ty mu ułatwisz życie odznaczając go, nie ma znaczenia czy postać po tym jak wyzwała jest odznaczona czy zaznaczona jeśli spełniła warunek kosztu czyli użycie Czynu i Zaznaczenie - jeśli ktoś zreplikował tak postać że po tym została odznaczona to i lepiej dla tego kogoś bo później będzie mógł jej użyć ponownie ;)
6. Jeśli postać ma jakieś zdolności do których potrzebuje w koszcie zaznaczenia to po tym jak się zaznaczy nie może ich użyć ;) - moderunki zaznaczają się jeśli mają zdolności która w koszcie tego wymaga - czyli po samym wyzwaniu nic się z nimi nie dzieje.
7. Ta kreska przy zamku oznacza ile dostajesz kresek przy wystawieniu - lafa jest jedna w dukatach.
8. Nie to twój wybór czego i kiedy używasz w dowolnej kolejności zarówno moderunek taki jak bandolet jak i sztych - jedyne co określasz wcześniej to moderunek Broń i Koń bo ich możesz używać tylko jeden na pojedynek chyba że na karcie lub na postaci jest napisane inaczej.

Tyle ode mnie btw. takie pytania chyba nie do sędziego a do pytań różnych w innym dziale ;)

Awatar użytkownika
Karawasz
Charakternik

Postautor: Karawasz » 2012-05-29, 22:58

Kuchar pisze:3. Szable postać ma napisaną na karcie ona jest lecz i mówi się na nią bazowa, może ona być modyfikowana poprzez dołączone moderunki efekty zagrane, sztychy czy znaczniki + lub - szabla. W Veto nie kojarzę nic takiego jak trucizna...

Jest, przypomniało mi się - Sok z cisu, teoretycznie jest to trucizna osłabiająca postać przeciwnika, ewentualnie Sikacz. Kiepskie trunki umieją zabić.
Ekwipunek odrzucisz zdolnością karty frakcji Awanturników (z poprzedniego sezonu) lub Rdzą przeżarty, jest jeszcze Brzytwa Ockhama.

Awatar użytkownika
Kuchar
Vetomaniak

Postautor: Kuchar » 2012-05-29, 23:01

Jest też inquartata, strażnica i pewnie wiele innych :P ale mi sie nie chciało wymieniać ;)

Wróć do „Startery”