Karty frakcji

Awatar użytkownika
Lelen
Legenda

Karty frakcji

Postautor: Lelen » 2012-05-24, 10:55

Witam,
mam pytania co do nowych kart frakcji. Każda ma taką samą umiejętność bierną, więc wezmę "na ruszt" kartę frakcji Osmanów:
Obrazek

Jej umiejętność bierna: Kiedy kontrolujesz 3 lub więcej postacie Osmanów twoje postacie przynoszą przy wystawieniu dodatkowo 1 kreskę.

I teraz pytania:
1. Mam na stole 2 postacie frakcyjne. Czy już trzecia postać frakcyjna wchodzi za dodatkową kreskę? Mnie wydaje się że nie, ale wolę się upewnić.
2. Mam na stole 3 postacie frakcyjne, chcę wystawić czwartą postać, bezfrakcyjną. Czy zbieram za nią dodatkową kreskę? Mnie wydaje się, że tak (tak wynika z gametextu), ale również wolę się upewnić.
3. Czy Aleksiej Antonow może dobrać piątą kreskę dzięki niej? Pomijając ograniczenia zawarte w jego umiejętności?
Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Esse
Honorowy Marszałek Veto
Kontaktowanie:

Re: Karty frakcji

Postautor: Esse » 2012-05-24, 11:15

Ad 1.
Tak, postać wchodzi za dodatkową kreskę (vide casus Wieczorka).

Ad 2.
Tak, bezfrakcyjni też przynoszą kreskę więcej.

Ad 3.
Tutaj jest trochę bardziej skomplikowane :)
Wystawiasz Antonowa. jego cecha kreski jest 0 -> więc dobierasz 0 kresek. Jeśli masz trzy frakcyjne -> wtedy dobierasz 1 kreskę. Następnie na stos wchodzi zdolność wyzwalana Antonowa, za którą dobierasz teraz do 4 kresek.
czyli sumarycznie możesz dobrać 5 kresek :)

Awatar użytkownika
Lelen
Legenda

Postautor: Lelen » 2012-05-24, 11:23

ad.3
A gdybym dobierał przy okazji kreskę za Antonowa np. z repliki Muszkieterów, to dostaję dodatkowo 6 kreskę, czy nie?
Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Esse
Honorowy Marszałek Veto
Kontaktowanie:

Postautor: Esse » 2012-05-24, 11:28

Lelen pisze:ad.3
A gdybym dobierał przy okazji kreskę za Antonowa np. z repliki Muszkieterów, to dostaję dodatkowo 6 kreskę, czy nie?

tzn.
najpierw dobierzesz 2 - bo cecha kreski 0 + KF i dodatkowa z Muszkieterów.
następnie trigger z maks 4 kreskami - czyli maksymalnie 6.

Wróć do „Startery”