Pod pieczonym dzikiem - ciąg dalszy

Awatar użytkownika
Shons
Legenda
Kontaktowanie:

Pod pieczonym dzikiem - ciąg dalszy

Postautor: Shons » 2012-02-28, 00:17

Cała seria pytań w kontekście zamieszania z Pod pieczonym dzikiem, bo przyznam szczerze, że w tej chwili nie jestem do końca pewien działania kilku kart... Proszę o odpowiedzi, które karty jak działają jeżeli są w dwóch lub więcej kopiach na stole. Czy mamy spodziewać się errat? Jeżeli tak to w których przypadkach? Proszę o jasne odpowiedzi odnośnie każdej karty.

karta
Czy szabla Karmazynów wzrasta o kreski za każdy Pałacyk?

karta
O ile wzrasta szabla Karmazynów jeżeli Pałac Kazanowskich jest wystawiony u mnie i u opa?

karta
Czy lafa oddziałów wzrasta o dukat za każdy Bordel?

karta
Czy szabla Niewiast wzrasta o 2 za każdy Fraucymer?

karta
Ile kresek musi odrzucić op jeżeli mam jednego starostę i dwie posesje Przy wieży? Co jeżeli jedna z nich jest zaznaczona, a druga odznaczona?

karta
Ile dukatów/kart należy odrzucić agitując Pospolitym jeżeli na stole jest Vivat furda w więcej niż jednej sztuce?

karta
Ile dodajemy do inicjatywy jeżeli jest więcej niż jedna karta na stole?
Ludzie mówią, że jestem pijakiem...
Chodnikowym równym chłopakiem...

LubLarp

Awatar użytkownika
Rafaell

Re: Pod pieczonym dzikiem - ciąg dalszy

Postautor: Rafaell » 2012-02-28, 00:54

Popieram. Mam nadzieje ze zobaczymy rowniez wykladnie. Nie tylko interpretacje. Pisze to bez zlosliwosci, jako sędzia chce znac prawidlowe przepisy a nie tylko wiedziec jak dziala pojedyncza karta.

Dziekuje.
Gram z przyjemności ale dla wyniku. Tytanowy Janusz z Mołdawi.
15x10=110!

Awatar użytkownika
Rafaell

Postautor: Rafaell » 2012-03-04, 22:12

Przypominamy sie z watkiem. W poniedzialek jest turniej na ktorym odpowiedzi na te pytania moga bardzo sie przydac.

Prosze o odpowiedz.
Gram z przyjemności ale dla wyniku. Tytanowy Janusz z Mołdawi.
15x10=110!

Awatar użytkownika
Hrabia
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: Hrabia » 2012-03-05, 16:14

Powinno istnieć w grze rozróżnienie na zasady, które się kumulują i które jednorazowo zmieniają koszt/zasadę. Szykujemy na RM odpowiednie zmiany w AH i erraty poszczególnych kart. Tymczasem grajcie według klucza:

- Pałacyk, Pałac Kazanowskich, Fraucymer i Bordel sumują swoje zasady. (3 Bordele dają lafę oddziałów + 3)

- Przy wieży, Vivat furda, Wydmikufle zmieniają zasadę jednorazowo, bez kumulacji. 3 Vivat furdy na stole dalej wymuszają zapłacenie 1 dukata.

- To samo tyczy się też Pod Pieczonym dzikiem - 3 dziki na stole dają modyfikator statyczny -2 do lafy wystawianej postaci.
http://www.bachanalia.zgora.pl

Awatar użytkownika
Hrabia
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: Hrabia » 2012-03-05, 16:45

Rafaell zwrócił uwagę na jeszzce jedną kartę.

karta

Kilka kart Ktoś Ty nie kumuluje efektu. Wciąż płacimy 1 dukat za zaznaczenie postaci.
http://www.bachanalia.zgora.pl

Wróć do „Startery”