Problem z Eufemią

Awatar użytkownika
jeleń
Bohater

Problem z Eufemią

Postautor: jeleń » 2012-08-03, 13:03

Złożyłem nowy temat bo miejsce wydaje się bardzie odpowiednie, problem jest następujący:
Jak dokładnie i na co działa replika Eufemii:
Obrazek

Esse pisze:
jeleń pisze:1. Zabijam postać z 2 Kreskami (2x1.5+1 czyli 4, czy (2+1)x1.5 czyli 4.5--> 5).
1a. Jak to wygląda jeżeli Kmicicem zabieram podwójną ilość kresek zamiast zabijać?
3. Czy po replice z Upity mogę zreplikować Eufemią (tzn. czy Eufemia replikuje samo dobieranie kresek i wtedy (1+2)x1.5, czy np. będzie dotyczyć tylko repliki z Upity czyli 1+2x1.5, czy wcale nie mogę tego zrobić i dlaczego)?

Ad 1a - nie możesz użyć, wyczerpałeś replikę na ten moment.
Ad 3 - nie, wyczerpałeś już replikę na ten moment.

A czy ktoś może jaśniej wytłumaczyć dlaczego tak jest? Przecież tekst na karcie Eufemii mówi:
" R Z kiedy gracz zyskuje lub traci kreski > zwiększ albo zmniejsz liczbę kresek o połowę."
Czyli jest to replika na sam fakt zmiany ilości kresek u gracza, nie na czynność która zmieniła ten stan.
Nie czepiałbym się gdyby było np.
"R Z po C/D wpływającym na ilość (czy zmianę ilości posiadanych) kresek", tutaj wyraźnie widać na co jest to replika.

Idąc tym torem w przypadku Kmicica jest "R po zakończeniu pojedynku" i potem R na zyskiwanie/tracenie kresek,
w przypadku Upity identycznie czyli "R Z przy agitacji" i potem R na zyskiwanie/tracenie kresek.
?

Awatar użytkownika
Sheva
Vetomaniak

Re: Problem z Eufemią

Postautor: Sheva » 2012-08-04, 11:04

i ja się podpinam bom strasznie ciekawy czy przepływ kresek jest osobnym obiektem czy nie :)
Zostałem Tata! HA!!!

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Re: Problem z Eufemią

Postautor: Ksch » 2012-08-04, 12:57

Drugi z serii topków "zamykam, otworzę po sentencji RM" :-)

Wróć do „W niewoli”