Pismo z rozkazem a pobożna postać

Serenicus
Weteran

Pismo z rozkazem a pobożna postać

Postautor: Serenicus » 2012-04-21, 10:36

Załóżmy że mam na polu elekcyjnym niezaznaczoną postać z moderunkiem "pismo z rozkazem", którego treść jest następująca: "Kiedy postać z tą kartą jest niezaznaczona i jest na polu elekcyjnym, przeciwnik, aby wyzwać postać z twojej kompanii, musi odrzucić dodatkowo 1 kreskę". Czy to znaczy, że jeżeli przeciwnik nie ma kresek to nie moze mnie wyzwać na pojedynek?
I drugie pytanie, ze słowa kluczowego "pobożny" wiemy, że aby móc wyzwać taką postać na pojedynek, trzeba odłożyć 1 kreskę do wspólnej puli, jeżeli nie ma się kreski, nie można wyzwać. Co zatem w przypadku kiedy przeciwnik wyzywa moją pobożną postać z "pismem z rozkazem" a ma tylko 1 kreske? Też nie może jej wyzwać?

Awatar użytkownika
Hrabia
Sławny
Kontaktowanie:

Re: Pismo z rozkazem a pobożna postać

Postautor: Hrabia » 2012-04-22, 20:27

Dokładnie tak. Słowo kluczowy pobożny i Pismo z rozkazem zwiększa koszt wyzwania o odrzucenie kreski. Jeżeli przeciwnik nie ma kresek to nei może wyzywać. Wyzywając pobożnego przy piśmie na stole musi odrzucić dwie kreski, inaczej nie będzie mógł wyzwać.
http://www.bachanalia.zgora.pl

Serenicus
Weteran

Postautor: Serenicus » 2012-04-22, 20:30

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w zwiazku z tym jezeli mam dwa pisma z rozkazem na stole, to przeciwnik wyzywając normalna postac musi odrzucic dwie kreski, a pobozna 3, bo inaczej do pojedynku nie dojdzie? Czy zasady tego moderunku nie ulegaja kumulacji? Jezeli nie ulegaja, to dlaczego?

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-07-26, 15:40

Kumulują się.

Wróć do „W niewoli”