Kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej

KONTAKT

Wydawnictwo VETO
os. Szkolne 9
31-976 Kraków

e-mail: ghvrc2wp57y@4m0u.up

Czerwone Złote
· Komentarzy: 16 · Wyświetleń: 6778

Szanowne Panie i Panowie Szlachta!

 

Poniżej znajdziecie opis Systemu Lojalnościowego Szlacheckiej Gry Karcianej Veto, czyli tak zwane Czerwone Złote.

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, system był zapowiadany na styczeń tego roku – i mimo znacznego poślizgu czasowego wszystkie Czerwone Złote (dalej CZ) zostaną naliczone od dnia 1 stycznia 2016 roku.

 

Ogólne założenia systemu są takie, że celem Wydawnictwa jest wspieranie WSZYSTKICH graczy, przede wszystkim za aktywność i bez względu na ich poziom w grze (za to gracze są wynagradzani osobno, nagrodami w turniejach i ogólnym szacunkiem wśród reszty Towarzystwa). A zatem system CZ wspierać będzie graczy grających na turniejach, toczących pojedynki, sędziujących turnieje, bądź też w inny sposób wspierających grę (np. poprzez pisanie artykułów, nagrywanie filmików, aktywność w Radzie Sędziowskiej, bądź Radzie Marszałkowskiej). Po wydaniu dodatku i uruchomieniu wszystkich funkcjonalności strony internetowej będziemy zmierzać do tego, by dokumentować fotograficznie wszelkie turnieje lokalne, a więc należy się spodziewać, że z czasem (w ciągu kilku miesięcy) do wpisania turnieju będą wymagane fotki.

 

A teraz do meritum:

 

Za co otrzymujemy Czerwone Złote:

 

1. Tak jak zapowiadałem – akceptujemy CZ przyznane za czasów FGH, zostaną przepisane do nowego systemu na zasadzie 1 za 1.

2. Czerwone Złote wydrukowane na kartach dodatku ICR będzie można wymienić w Wydawnictwie na CZ nowej rachuby (wysyłając je na nasz adres korespondencyjny: Wydawnictwo Veto, os. Szkolne 9, 31-976 Kraków.

UWAGA: Paczkę (list) należy opisać w sposób nie budzący wątpliwości, komu mają zostać przydzielone CZ - tj. co najmniej nick na forum wraz z imieniem i nazwiskiem.

3. CZ nie można przekazywać pomiędzy graczami.

4. Za każdy rozegrany pojedynek (rankingowy) gracz otrzymuje 1 CZ.

5. Za każdy rozegrany mecz na turnieju lokalnym gracz otrzymuje 1 CZ.

6. Za każdy rozegrany mecz na lokalnym turnieju typu draft/sealed gracz otrzymuje 3 CZ.

7. Sędzia na turnieju lokalnym otrzymuje 2 CZ – przy czym można zgłosić maksymalnie jednego sędziego na każdą rozpoczętą ósemkę uczestników turnieju.

8. Za każdy rozegrany mecz na turnieju klasy master gracz otrzymuje 5 CZ.

9. Za każdy rozegrany mecz na turnieju typu draft/sealed rozegranym w czasie turnieju klasy master gracz otrzymuje 5 CZ.

10. Sędzia na turnieju klasy master otrzymuje 30 CZ – przy czym można zgłosić maksymalnie jednego sędziego na każdą rozpoczętą ósemkę uczestników turnieju. Sędzia otrzymuje CZ za sędziowanie mastera i ewentualnego turniej typu draft/sealed.

11. Za każdy rozegrany mecz na Mistrzostwach Polski gracz otrzymuje 10 CZ.

12. Za każdy rozegrany mecz na turnieju typu draft/sealed rozegranym w czasie Mistrzostw Polski gracz otrzymuje 5 CZ.

13. Sędzia na Mistrzostwach Polski otrzymuje 50 CZ – przy czym można zgłosić maksymalnie jednego sędziego na każdą rozpoczętą ósemkę uczestników turnieju. Sędzia otrzymuje CZ za sędziowanie mastera i ewentualnego turnieju typu draft/sealed.

14. Za KAŻDE opakowanie po zestawie dodatkowym (tzw. boosterze) przesłanym do Wydawnictwa gracz otrzymuje 1 CZ. W przypadku zakupu w naszym sklepie internetowym boostery są specjalnie oznaczane i CZ przyznawane są po opłaceniu zamówienia. Ta opcja wchodzi dopiero od połowy czerwca 2016 r.

Aby otrzymać CZ należy wysłać opakowania po zestawie dodatkowym (boosterze) (dowolnym - akceptujemy wszystkie wydane do tej pory opakowania zestawów dodatkowych) na nasz adres korespondencyjny:

Wydawnictwo Veto, os. Szkolne 9, 31-976 Kraków

UWAGA: Paczkę (list) należy opisać w sposób nie budzący wątpliwości, komu mają zostać przydzielone CZ - tj. co najmniej nick na forum wraz z imieniem i nazwiskiem.

15. Za zasiadanie w Radzie Sędziowskiej lub Marszałkowskiej gracz otrzymuje 25 CZ miesięcznie.

16. Za aktywność na rzecz społeczności gry (pisanie artykułów na bloga, dla zaprzyjaźnionych portali, nagrywanie filmików, nauka gry w Veto na różnego rodzaju wydarzeniach typu konwenty, itp.) gracz otrzymuje CZ w zależności od nakładu pracy, przy założeniu, że 1 godzina pracy to około 40 CZ.

17. Za wszelkie inne działania na rzecz Gry lub społeczności graczy, które nie zostały ujęte powyżej Wydawnictwo przyznaje CZ, co będzie miało miejsce przy ponownym uruchomieniu systemu, gdzie postaramy się nagrodzić osoby, które na przestrzeni lat aktywnie wspierały Veto. Jeśli macie swoje typy takich osób, to proszę o wysłanie do mnie PM na forum z nickiem gracza i krótkim opisem zasług.

 

Co możemy otrzymać za Czerwone Złote:

1. Karty okazyjne z dodatków spoza formatu standardowego – ogólna zasada jest taka, że karty odpowiadające rzadkości karty S będą kosztować w okolicach 50 CZ, R w okolicach 25 CZ, N i P w okolicach 15­-20 CZ, i to jeszcze w zależności od dostępności danych kart i ich grywalności.

2. Karty okazyjne z dodatku ICR – w cenie 15-­20 CZ sztuka – tutaj chcielibyśmy zapewnić jak największej liczbie graczy dostęp do tych kart, gdyż jako okazyjne zostały wydrukowane karty nie mające swoich odpowiedników w normalnych kartach dodatku.

3. Karty okazyjne z dodatku Trudne Czasy – ponieważ jednak karty te będą występowały w dwóch wariantach (złotym i srebrnym), to ich cena będzie się różnić. Ponadto karty w kolorze złotym, za udział w masterach, albo zasiadanie w Radzie Sędziowskiej, bądź Marszałkowskiej staną się dostępne do kupienia za CZ dopiero po odpowiednim czasie – najprawdopodobniej po pół roku od momentu wejścia danej karty na „rynek”, czyli na przykład okazyjka z okazji Mastera w Olsztynie będzie dostępna dopiero w styczniu 2017 roku. Do tego czasu będą dostępne tylko wersje srebrne i to też w cenie dość wysokiej. Po upływie pół roku takie karty staną się tańsze. Przykładowo srebrna okazyjka masterowa po pół roku będzie kosztować 100 CZ, a złota pewnie 300 CZ. Przed tym terminem sama srebrna będzie kosztować 150 CZ.

4. Karty Legendarne – wraz z nowym dodatkiem kontynuujemy pomysł wprowadzony przez FGH (legendarna karta Liberum Veto – L1) i wprowadzamy do gry karty od L2 do L6 wraz z zasadą, że w swojej talii będzie dopuszczalne posiadanie 1 karty legendarnej na każde 15 kart w decku (czyli na 60 kart możemy posiadać 4 karty L po jednej sztuce – zostanie to ujęte w nowych AH i instrukcji). Karty te można będzie wylosować w boosterach (wersja złota ­- 1 karta na 4 boxy) lub zakupić (wersja srebrna) za CZ – 1 karta za 100 CZ. Wersja złota też będzie do kupienia, ale to raczej w celach czysto kolekcjonerskich za 500 CZ.

5. Zestawy specjalne typu: zestaw okazyjnych elektów lub strategii – srebrny w cenie pewnie 50-­70 CZ, złoty dużo drożej.

6. Z czasem dołączą pewnie gadżety, bądź zestawy kolekcjonerskie.

 

W jaki sposób odebrać nagrody:

 

1. Wysyłamy pocztą – wtedy trzeba się liczyć z opłatą w wysokości kosztu listu poleconego plus koperta.

2. Można zamówić odbiór na turnieju klasy master.

3. Można odebrać bezpośrednio w naszym sklepie Veto­ - Centrum Gier w Krakowie, na ulicy Starowiślnej 26.

4. Można poprosić o wysyłkę wraz z zamówieniem złożonym w naszym sklepie internetowym.

 

OSTATNIA UWAGA:

 

Aby móc korzystać z systemu CZ należy zarejestrować się na forum.

 

Aby otrzymać CZ za turnieje rozegrane w tym roku należy zgłosić te turnieje do veyDera kontaktując się z nim przez PM na forum – przy czym dla każdego z graczy muszą być spełnione oba warunki łącznie – tj. musi być zarejestrowany w systemie oraz turnieje z jego udziałem muszą być zgłoszone i wpisane do rankingu. W niedługim czasie zostanie uruchomiona aplikacja do wpisywania wyników, więc stanie się to sporo łatwiejsze.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Rafał

Komentarze

Dodaj
Mario

A konkretny start, w stylu widzimy swoje punkty i możemy coś z nimi zrobić - kiedy? Opakowania tylko z TC, czy starsze dodatki też?

Trampon

Uwielbiam gmerać w workach ze śmieciami i wyławiać lekko już nadpleśniałe opakowania po boosterach od ICR :-)

Rafal

Mario - mamy nadzieję w ciągu tygodnia temat ogarnąć do końca. Jeśli chodzi o opakowania, to akceptujemy wszystkie, bez względu na dodatek :)

Trampon - ależ to nie jest obowiązek :) Szczerze mówiąc jest nawet niewskazane gmeranie w workach ze śmieciami :) Zawsze jest opcja bardziej czysta - można zakupić nowe boosterki, a ponadto niedługo pojawią się promocyjne ceny na dodatki z formatu klasycznego, których opakowania są dokładnie tyle samo warte, co te z aktualnych dodatków :)

robson

Ojej, żebym to ja pamiętał, co kiedy sędziowałem :( No ale pocieszę się kolekcją opakowań, będzie tego jakieś 50CZ :)

korek

Dwa pytanka:
1) Czy przewidujecie akcję box za booster, czy jakoś tak? (podejrzewam, że nie, ale wolę zapytać)
2) Czy w momencie zakupu boosterów przez wasz sklepik Czerwońce będą naliczane automatycznie i opakowanie po boosterze będzie już zbędne? (podejrzewam, że tak, ale też wolę zapytać)

Zielony

ile są Warte karty z wydrukowanymi CZ, 1 CZ?

Rafal

korek: ad. 1 - sprecyzuj pytanie, bo może po prostu nie wiem o jakiejś akcji z przeszłości :)
ad.2 - Tak, będą naliczane zgodnie z życzeniem kupującego (bo czasem gracze robią zakup grupowy) i będą oznaczane - tj. w przypadku nowych boosterków będą najprawdopodobniej na zgrzewie traktowane dziurkaczem :) (nowe boosterki będą zafoliowane - podobnie jak te z Magica). W przypadku starszych boosterków trzeba będzie się zastanowić, bo tam ciężko jest przeprowadzić ingerencję bez zdejmowania folii przezroczystej.

Zielony - no zgodnie z nominałem - są też okazyjne wersje warte 2 CZ.

Ogólna uwaga do ogłoszenia (zostanie to poprawione przez Veydera wieczorem) -
Punkt (za co otrzymujemy CZ):
6. Za każdą rozegraną grę na lokalnym turnieju typu draft/sealed gracz otrzymuje 3 CZ.

Wkradł się błąd - za lokalny draft/sealed jest 3 CZ za grę.

interlokutor

@robson gdzieś kiedyś na forum o tym pisałem :) tak z rok temu;D Z tego co pamiętam :) to chodziło mi o taki sojusz co byłby frakcją :D Sojusz sojusz ale z elektem i to takim do którego można by dodać postacie frakcyjne! Karol Gustaw jako elekt mógłby mieć zdolność przyciągania banitów :) poza wszelakimi bezfraakcyjnymi RÓWNIEŻ po 1? 2? postaciach z każdej frakcji!!! Tak na początku potopu W Trudnych Czasach :) było! Poza tym przestańmy wreszcie udawać, że w Vetowej RP tylko frakcje się liczyły do elekcji. CZESTO to one TYLKO wspierały domy obce: Habsburgów, Burbonów, nie mówiąc już o Karolu :) czemu nie? ICR? Karol G? Ten szwed ten szwed, tylko może lepszy model na trudne czasy :)

interlokutor

komentarz :( nie tu! nie tu! :(No ale jak tu, to cieszę się z kolejnego wsparcia graczy, kolejnej zachęty i ułatwienia,że HEJ! W ostatni piątek było 8! OŚMIORO! graczy myślę, że teraz (wreszcie ;) łatwiej chociaż część z nich przekonam by się zalogowali na forum!

Warhapper

a nie powinno być coś więcej za turniej lokalny? 2 cz? albo za pojedynek mniej?

Warhapper

ah i jak mogę wiedzieć jaki miałem stan konta w FGH? :D

zeliwny

Warhapper myslę, że nie powinno się dawać więcej cz za grę w turnieju lokalnym bo chodzi o sam fakt grania w Veto i za to się dostaje cz. A nie za osiągi czy za to, że akurat w twoim mieście jest więcej graczy.

veyDer

@Warhapper: wszystkie *ZATWIERDZONE* Czerwone Złote z czasów FGH zostały przepisane z bazy danych. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy wszystkie turnieje zostały zatwierdzone. W razie wątpliwości proszę pytać FGH.

Stan swoich Czerwonych Złotych można sprawdzić wchodząc na swój własny ranking (Scena Turniejowa > Mój ranking) - jak już będzie strona profilu gracza to będzie można to sprawdzać tam (ewentualnie w sklepiku, który powinien ruszyć lada dzień).

korek

I jak tam, kiedy ruszy system CZ?

korek

Sorki! Nie zauważyłem, że się nowy odnośnik w menu pojawił. ;D

zeliwny

Kiedy będzie coś więcej poza Legendarnymi?

Chcesz skomentować? Zaloguj się

Przejdź do sklepu i kup Veto